• پنجشنبه / ۱ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۰
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98120100014
  • خبرنگار : 71624

دبیر دوازدهمین نبرد هوش مصنوعی خبر داد

ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ تیم در نبرد هوش مصنوعی شریف

ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ تیم در نبرد هوش مصنوعی شریف

دبیر دوازدهمین نبرد هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف با بیان این که ثبت‌نام از ۱۴ بهمن آغاز شده و همچنان ادامه دارد، گفت: تا این لحظه ۴۳۸ تیم تشکیل شده است. شرکت‌کنندگان در تیم‌های سه نفره با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی مانند جاوا، پایتون، سی‌پلاس‌پلاس و گو برای بازی‌هایی که طراحی شده کد ارائه می‌دهند.

امیرحسین پویا در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که این دوازدهمین سالی است که این رویداد برگزار می‌شود گفت: شرکت‌کنندگان در تیم‌های سه نفره با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی مانند جاوا، پایتون، سی‌پلاس‌پلاس و گو برای بازی‌هایی که طراحی شده کد ارائه می‌دهند که قرار است آن کد، هوش مصنوعی بازی باشد. این کدها با هم رقابت می‌کنند. کد برنده امتیاز بیشتری می‌گیرد و به مراحل بالاتر صعود می‌کند.

پویا با اشاره به این که ثبت‌نام در این رقابت‌ها از ۱۴ بهمن آغاز شده و همچنان ادامه دارد گفت: تا این لحظه ۴۳۸ تیم تشکیل شده است.  سال گذشته  ۹۰۰ تیم در این رقابت‌ها شرکت کردند. بیشتر بازی‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود. زیرساخت‌ها را دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر شریف طراحی کرده‌اند. این زیرساخت‌ها ، بازی را اجرا می‌کند سپس به کدها امتیاز می‌دهد و در نهایت برنده را مشخص می‌کند. اغلب فعالیت‌های مرتبط با این رویداد را دانشجویان دانشکده انجام داده‌اند و این رویداد کاملا دانشجویی است.

وی افزود: سال گذشته از ۲۰ دانشگاه شرکت‌کننده داشتیم و امسال هم از دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، تهران و صنعتی اصفهان تیم‌هایی در این رویداد شرکت کرده‌اند.

پویا درباره جوایز این رقابت‌ها گفت: ارزش کل جوایز ۳۰ میلیون تومان است که ده میلیون تومان به تیم اول، هفت میلیون به تیم دوم و سه میلیون تومان به تیم سوم تعلق می‌گیرد. در مجموع ده میلیون تومان نیز به بقیه‌ی تیم‌ها اهدا می‌شود.

دبیر رویداد نبرد هوش مصنوعی شریف در پایان خاطرنشان کرد: تا ۱۴ اسفند ماه فاز غیرحضوری پایان می‌یابد و ۲۲ و ۲۳ اسفند ماه مرحله‌ی حضوری برگزار می‌شود. مسابقات مشابهی هم در کشورهای مختلف برگزار می‌شود که می‌توان به Open AI که گوگل برگزار می‌کند، Battlecode که از سوی دانشگاه MIT برگزار می‌شود و همچنین Russian AI Cup اشاره کرد.

انتهای پیام