• جمعه / ۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۱
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98120200962
  • خبرنگار : 50147

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

مردم معمار قوه مقننه و مجریه هستند

مردم معمار قوه مقننه و مجریه هستند

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم معمار قوه مقننه و مجریه و اساس کار هستند و با انتخاب خود مجلس قوی و صالح تشکیل می دهند.

آیت الله صفایی بوشهری ظهر امروز جمعه ۲ اسفند ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر عنوان کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماد مردم سالاری دینی است‌. در رژیم های گذشته و حتی کشورهایی که رای گیری می شود آرای مردم یا لحاظ نمی شود و یا اینکه شکلی است. 

وی تاکید کرد: در کشورهای دیگر دو حزب هر کدام افرادی را معرفی می کنند که مردم از میان این دو انتخاب کنند در حالی که در ایران اسلامی اینطور نیست و در انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیداها خود را معرفی کرده و افراد حائز شرایط به صحنه آمده اند و شما مردم نیز با تحقیق و بررسی کاندید اصلح را انتخاب می کنید که این حق مردم است. 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم معمار قوه مقننه و مجریه هستند، اظهار کرد: مردم اساس کار هستند و با انتخاب خود مجلس قوی و صالح تشکیل می دهند. 

آیت الله صفایی بوشهری با تشکر از حضور حماسی مردم تصریح کرد: انتخابات از جلوه ها و مولفه های مهم جمهوری اسلامی ایران است، مردم با حضور خود بار دیگر مایه امیدواری برای نیروهای انقلابی و ناامیدی استکبار شدند. 

وی ادامه داد: ان شاءالله این حضور حماسی موجب تقویت نظام و مقاومت در برابر استکبار شود. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: توصیه می کنم در همه مراحل انتخابات روال قانون اجرا شود، همانطور که تا الان انجام شده است. این حرکت انقلابی باید با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود. 

خطیب جمعه بوشهر بیان کرد: مردم استان بوشهر در زمان باقیمانده حضور پرشوری داشته و فردی را با طراز انقلاب اسلامی به مجلس بفرستند تو با دلسوزی و خلوص نیت برای مردم مفید واقع شود. 

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر در پرداخت زکات مقام اول را دارد، خاطرنشان کرد: سلامت استان و رونق امروز نتیجه پرداخت به موقع و منظم زکات است و توصیه من این است که یک ریال از این مبالغ به جای دیگری فرستاده نشود چرا که وجوه زکات باید در همین منطقه برای پیشرفت و آبادانی هزینه شود. 

وی با تاکید بر اینکه حقوق باید به موقع پرداخت شود، عنوان کرد: عید نوروز نزدیک است، و خواهشی که دارم این است که حقوق معوقه کارمندان و کارگران پرداخت شود. در موقعیت حاضر نیاز است که سرپرست خانواده بتواند شرایط را مدیریت کند و در صورت تعویق در پرداخت حقوق ممکن است افراد را دچار مشکل کند. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن عید نوروز از مسئولان بازرسی خواهش می کنم هر جا که حقوق مردم به تعویق افتاد ورود کرده و به موضوع رسیدگی نمایند. 

امام جمعه بوشهر یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن عید باستانی نوروز، سعی کنیم کمک به همنوعان خویش را از یاد نبریم و سعی کنیم عید خوبی برای خانواده ها رقم بخورد. 

انتهای پیام