• جمعه / ۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۵۸
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98120201310
  • خبرنگار : 50012

/روز انتخاب/

محسنی: دنیا چشم به مشارکت مردم ایران در انتخابات دوخته‌ است

محسنی: دنیا چشم به مشارکت مردم ایران در انتخابات دوخته‌ است

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با بیان این‌که دنیا چشم به مشارکت مردم ایران در انتخابات دوخته‌ است، گفت: بعد از اتفاقات اخیر و شهادت سردار سلیمانی، اکنون همه‌ی بدخواهان منتظر رفتار و عکس العمل مردم هستند و به همین دلیل حضور مردم در انتخابات امری بسیار مهم و ضروری است.

دکتر جعفر محسنی در مسجد انگجی تبریز پس از انداختن رای خود در صندوق، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حضور گسترده و باشکوه مردم در صحنه‌ی انتخابات، اظهار کرد: علی رغم فضاسازی‌های منفی، مردم به طور گسترده در این انتخابات حضور یافته‌اند.

وی با بیان این‌که انتخابات یکی از شروط دموکراسی است، گفت: حضور در انتخابات نشان می‌دهد که مردم نسبت به آینده‌ی خود حساس بوده و مشارکت در آن را همواره وظیفه‌ی ملی خود دانسته‌اند.

وی با اشاره به ویژگی ‌های فرد اصلح، افزود: برخی از کاندیداها در تبلیغات خود از مسیر اصلی منحرف می‌شوند؛ در حالی که نمایندگان مجلس باید قانون‌گذاری کنند، نه این‌که وعده‌هایی چون ساخت پل و دانشگاه در روستاها بدهند.

محسنی تاکید کرد: اگر نمایندگان، قوانین صحیحی را در مجلس به تصویب برسانند، طبیعتا منابع ملی عادلانه و به طور صحیح توزیع خواهد شد.

وی با بیان این‌که نمایندگان باید به مسئولیت و وظایف نمایندگی خود عمل کنند، گفت: افرادی که به عنوان نماینده به مجلس ورود پیدا می‌کنند باید به وظیفه‌ی خود که قانون گذاری است، واقف بوده و این تکلیف را به نحو شایسته انجام دهند.
انتهای پیام