• یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98120402623
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

مدیرتعاون روستایی هرمزگان:

اگر به تعاونی ها فرصت داده شود، سود و سرمایه بین افراد زیادی تقسیم می شود

اگر به تعاونی ها فرصت داده شود، سود و سرمایه بین افراد زیادی تقسیم می شود

ایسنا/هرمزگان مدیرتعاون روستایی هرمزگان گفت: تعاونی ها مظهر اعتماد مردم و منشا عدالت اجتماعی بوده و در صورت بها دادن به آنها می‌توان به راحتی به دروازه‌های توسعه و عدالت اجتماعی دست یافت.

سیروس اسدپور روز گذشته(سوم اسفندماه) در دیدار با امام جمعه بندرعباس گزارشی از وضعیت شبکه تعاون روستایی هرمزگان ارائه و اظهار کرد: شبکه تعاون روستایی منحصرا ویژه جامعه مولد روستایی راه اندازی شده و تنها سازمانی است که در قالب اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۴۰ تشکل تعاون روستایی شامل شرکت های تعاونی روستایی، تعاونی تولید، زنان روستایی، کشاورزی و صنف و خبرگان و شرکت های سهامی زراعی با ۱۳۰ هزار نفر عضو و بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال سرمایه در بخش تولید روستایی زیر نظر این سازمان فعالیت می کنند.

اسدپور با اشاره به اینکه با کمتر از ۵۰ درصد نیروی کار راندمان بسیار خوبی داریم، تصریح کرد: از ۱۳شهرستان فقط در ۵ شهرستان نمایندگی یا اداره داریم و برخی از ادارات ۲ تا ۳ شهرستان تحت پوشش دارند.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان شبکهای بودن این سازمان را یکی از ظرفیت مهم تعاون روستایی دانست و عنوان کرد: این ظرفیت در مواقعی که فروش برخی محصولات کشاورزی با افت قیمت مواجه شده و یا در توزیع برخی کالاهای اساسی بسیار حائز اهمیت است.

وی تعاونیهای روستایی را منشا عدالت اجتماعی دانست و افزود: تعاونیها مظهر اعتماد مردم هستند اگر به تعاونیها فرصت داده شود، سود و سرمایه بین افراد زیادی تقسیم می شود.

اسدپور در پایان کمبود نقدینگی جهت خرید کالاهای اساسی و نهادهها و محصولات کشاورزی، کمبود نیروی انسانی متخصص، موازی کاری برخی تشکل ها با تعاونی روستایی و محدودیت خاصی جهت اخذ تسهیلات از جمله مشکلات شبکه تعاون روستایی دانست.

انتهای پیام