• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98120604561
  • منبع : نمایندگی اردبیل

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

مدارس و دانشگاه‌ها را تا عید تعطیل کنید

مدارس و دانشگاه‌ها را تا عید تعطیل کنید

ایسنا/اردبیل سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به وزرای آموزش و پرورش و علوم گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باید تا عید نوروز ادامه داشته باشد تا نسل نوجوان و جوان در معرض خطر کرونا قرار نگیرند.

میرحمایت میرزاده 6 اسفند ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به شیوع کروناویروس که همه افراد جامعه را نگران کرده است و در این بین خانواده‌ها نگران فرزندان خود هستند، ضرورت دارد با یک تدبیر مناسب اسفندماه را برای مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل کنیم تا این دوره بحران و خطر شیوع ویرویس کرونا سپری شود.

وی با بیان اینکه بهترین گزینه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز پرتجمع در جامعه است، خاطرنشان کرد: با یک تدبیر مناسب می‌توان ضمن کاهش نگرانی خانواده‌ها نسبت به تعویق یک ماهه پایان سالتحصیلی تا خرداد ماه اقدام کرد تا جبرانی بر ایام تعطیلات و فرصتی برای ارائه تدریس از سوی معلمان و اساتید دانشگاه‌ها فراهم آید.

نماینده گرمی در مجلس افزود: به جای امتحان خرداد می‌توان این امتحانات را در نیمه اول تیرماه برگزار کرد تا از لحاظ تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان عقب نمانند.

میرزاده بیان کرد: البته بخشی از مولفه تحصیل دانش‌آموزان را از راه دور می‌توان از طریق صداوسیما انجام داد تا با همکاری اولیای دانش‌آموزان و دانشجویان این قشر بتوانند تحصیل خود را در منزل و به صورت غیرحضوری انجام دهند.

وی به شرایط خاص کشور در کنترل و توسعه امور پیشگیری بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در شرایط کنونی آمادگی لازم و کامل برای رویارویی با این بیماری را نداریم و کنترل آن نیز سخت است، بهتر است مسئولان کشور تدبیری بیندیشند تا مدارس و دانشگاه‌ها تا 15 فروردین تعطیل شوند تا امکان رفع این دغدغه جدی با یک تلاش فراگیر فراهم آید.

نماینده مردم گرمی در مجلس اظهار کرد: البته در جامعه باید جلوی شایعات و التهاب فضای عمومی گرفته شده و همه با آرامش به ارتقای سلامت مردم و جامعه کمک کرده و تا پایان اسفند شرایط عادی را به جامعه برگردانیم تا آرامش روانی خانواده‌ها برقرار شود.

انتهای پیام