• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۹
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98120605027
  • منبع : سازمان هلال احمر

تمهیدات هلال‌احمر برای مقابله با سیل احتمالی در لرستان

 تمهیدات هلال‌احمر برای مقابله با سیل احتمالی در لرستان

رئیس سازمان امداد و نجات از تمهیدات ویژه جمعیت هلال ‌احمر برای سیلاب احتمالی در لرستان خبر داد و گفت: روز شنبه هشدارهای لازم مبنی وقوع سیلاب و برف و کولاک در ۵ استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خوزستان و لرستان به اطلاع هلال‌احمر رسید.

به گزارش ایسنا مرتضی سلیمی در این باره اظهار کرد: مشخص شد که در لرستان حساسیت بیشتری وجود دارد. چون سابقه ای در این زمینه هست و پیش بینی‌ها حتی بارش تا ۲۰۰ میلی متر را هم نشان می داد. بر این اساس نگاه ویژه ای به استان لرستان کردیم. یعنی علاوه بر تمهیدات معمول برای استان های درگیر، به شکل ویژه ای در لرستان حاضر شدیم.

وی گفت: استان همدان را به عنوان استان معین در پلدختر مستقر کردیم که قبل از آنکه اتفاقی بیفتد، استان معین با ۵۰ نیروی عملیاتی وارد صحنه شود و بتواند به مردم یاری رساند. همین برنامه را به همین شکل و بر اساس هشدارهای هواشناسی پیش خواهیم برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: ۱۰ تیم عملیاتی فقط از استان همدان اعزام شده و شهرستان پلدختر هم ۳۰تیم عملیاتی دارد. جُدا از امکانات موجودِ خودِ شهرستان، یکهزار سبد غذایی هم از استان های دیگر به پلدختر فرستاده‌ایم.

به گفته سلیمی، بیش از ۷ هزار سبد غذایی هم در استان لرستان وجود دارد. باید توجه داشت که هزینه پیشگیری همواره از مقابله کمتر است. ما برای آنکه مردم هزینه ندهند، از قبل پیشگیری می کنیم و اکنون هیچ مشکلی در روند امدادرسانی در کشور وجود ندارد.

انتهای پیام