• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۰
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 98120605054
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

فرماندار خبر داد:

خسارت سیل به اراضی کشاورزی در شهرستان کوهرنگ

خسارت سیل به اراضی کشاورزی در شهرستان کوهرنگ

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرماندار کوهرنگ با اشاره به خسارات سیل به اراضی کشاورزی در این شهرستان گفت: به ۸ روستای در معرض خطر جهت تخلیه ساکنان در این شهرستان اخطاریه‌های لازم صادر شده است.

هوشنگ مصطفوی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه از روز گذشته حدود ‭‭‭۱۲۵‬‬‬ میلی‌متر بارندگی در ایستگاه هواشناسی شهرستان کوهرنگ ثبت شده است، اظهار کرد: انتظار بارش ‭‭‭۱۰۰‬‬‬ میلی‌متری باران تا صبح فردا در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به اینکه هیچ حادثه جانی و مالی در پی بارش‌های سیل‌آسا در شهرستان کوهرنگ وجود نداشته است، افزود: بخش زیادی از اراضی کشاورزی، جاده‌های مواصلاتی و تعدادی از مزارع پرورش  ماهی این شهرستان در سیلاب ۲۴ گذشته دچار خسارت شده‌اند.

وی با بیان اینکه به ۸ روستای در معرض خطر جهت تخلیه ساکنان اخطاریه‌های لازم صادر شده است، گفت: روستاهای  نعل‌اشکنان، میان‌رودان، دره‌شیخ عالی، دهنو سفلی، محمودآباد، دزک سرچشمه و ... از جمله روستاهای در معرض خطر شهرستان کوهرنگ است که تعدادی تخلیه و تعدادی دیگر با شدت گرفتن بارش‌ها ساکنان در مدارس، حسینه‌ها و مساجد اسکان داده می‌شوند.

مصطفوی اضافه کرد: رانندگان از سفرهای غیرضروری به شهرستان کوهرنگ خودداری کنند و در صورت لزوم تجهیزات ایمنی سفرهای زمستانه را به همراه داشته باشند.
فرماندار کوهرنگ اضافه کرد: تمامی محورهای مواصلاتی در این شهرستان باز و تردد در آن‌ها در جریان است.

وی در پایان با اشاره به حضور استاندار، تعدادی از مدیران کل و معاونان ستادی استاندار در این شهرستان جهت رصد میدانی فعالیت‌های اعضای ستاد مدیریت بحران، یادآور شد: هم‌اکنون تیم مدیریت بحران در بخش صمصامی مستقر هستند.

انتهای پیام