• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۷
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 98120705311
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

رودخانه‌های شهرستان کوهرنگ هم‌چنان پرمخاطره هستند

رودخانه‌های شهرستان کوهرنگ هم‌چنان پرمخاطره هستند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرماندار کوهرنگ با اشاره به اینکه رودخانه‌های این شهرستان هم‌چنان پرمخاطره هستند، گفت: تعدادی از خانه‌های اطراف رودخانه بازفت تحت تأثیر طغیان این رودخانه قرار گرفتند و آب باران وارد منازل ساکنان روستاهای پایین دست شده است.

هوشنگ مصطفوی در گفت‌وگو با ایسنا از بارش ۲۵۰ میلی باران در ۲۴ ساعت گذشته در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ خبر داد و اظهار کرد: میانگین بارش در این شهرستان حدود ۱۹۰ میلی‌متر بوده است.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به اینکه سیلاب خسارات فراوانی به منازل مسکونی، اراضی کشاورزی و جاده‌های مواصلاتی وارد کرده است، گفت: میزان دقیق خسارات پس از پایان بارش‌ها برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ روستای در معرض خطر به طور کامل تخلیه شد، افزود: ساکنان منازلی که در خانه‌های ناایمن سکونت داشتند در مناطق امن روستا و خانه‌های اقوام اسکان داده شدند.

مصطفوی با تأکید بر اینکه سیلاب ۲۴ ساعت گذشته هیچ‌گونه خسارت جانی در شهرستان کوهرنگ نداشت، خاطرنشان کرد: امدادگران جمعیت هلال‌احمر به صورت ۲۴ ساعته در حال امدادرسانی به آسیب‌دیدگان در سیل هستند و  آذوغه به اندازه کافی در بین ساکنان مناطق در معرض خطر سیلاب توزیع شده است.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به اینکه رودخانه‌های این شهرستان هم‌چنان پرمخاطره هستند، عنوان کرد: تعدادی از خانه‌های اطراف رودخانه بازفت تحت تأثیر طغیان این رودخانه قرار گرفتند و آب باران وارد منازل ساکنان روستاهای پایین دست شده است.

وی در خصوص وضعیت سدهای خاکی در شهرستان کوهرنگ، خاطرنشان کرد: دریچه و سرریز سدها باز است و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای برای رسیدگی به وضعیت رودخانه چمن گلی در منطقه حضور دارد.

انتهای پیام