• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۸
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98120705859
  • منبع : نمایندگی گیلان

معاون بنیاد برکت:

قطار اشتغالزایی بنیاد برکت به گیلان رسید

قطار اشتغالزایی بنیاد برکت به گیلان رسید

ایسنا/گیلان معاون توسعه کارآفرینی بنیاد برکت از ایجاد ۱۸۶۰ فرصت شغلی در شهرهای صومعه‌سرا و تالش خبر داد و گفت: گیلان نیز به استان‌های تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت پیوست.

رضا راضی زاده در گفت وگو با ایسنا، از راه‌اندازی ۶۲۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در صومعه‌سرا و تالش خبر داد و گفت: افتتاح این تعداد طرح های اشتغالزایی، ایجاد ۱۸۶۰ شغل را در مناطق محروم و روستایی این شهرها به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در ۲۵ روستای صومعه‌سرا و تالش به بهره‌برداری رسیده و یا در شرف راه‌اندازی است، افزود: از ۶۲۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور مذکور، ۲۶۶ طرح به بهره‌برداری رسیده و ۳۵۴ طرح دیگر نیز در دست اقدام است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گیلان را از جمله استان‌هایی دانست که امسال و برای اولین مرتبه تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد قرار گرفته و تصریح کرد: هشت مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در گام اول، ۶۲۰ طرح اشتغالزایی را در ۲۵ روستای صومعه‌سرا و تالش ایجاد کرده‌اند و یا در دست اجرا دارند.

راضی زاده از اختصاص ۵۸۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی این طرح‌ها خبر داد و افزود: پرورش دام سنگین، بلدرچین، مرغ، زنبور عسل و مشاغل فنی و خدماتی بیشترین سهم را از شغل‌های ایجاد شده در صومعه‌سرا و تالش به خود اختصاص می‌دهند.

وی درباره فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد در سال آینده در استان گیلان نیز، متذکر شد: سال ۹۹ علاوه بر ادامه اقدامات در صومعه‌سرا و تالش، شهر رشت و حومه نیز تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد برکت قرار خواهند گرفت.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: با توجه به معضلات اجتماعی و آسیب‌پذیر بودن حومه شهر رشت، برنامه‌های ویژه‌ای برای ایجاد فرصت‌های کسب و کار در این مناطق در دستور کار است.

راضی زاده با بیان اینکه طرح‌های اشتغالزایی برکت با توجه به پتاسیل‌ها و ظرفیت‌های محلی هر منطقه ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با توجه به درخواست متقاضیان، ایجاد فرصت‌های شغلی را در دستور کار قرار می‌دهد و شغلی را به کارآفرینان تحمیل نمی‌کند.

وی یادآور شد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تاکنون ۱۱۸۹ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۱۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان گیلان به بهره‌برداری رسانده است و یا در دست اقدام دارد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت فعالیت های این بنیاد را با هدف ایجاد فرصت‌های کسب و کار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها دانست و گفت: بنیاد برکت نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام