• پنجشنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98120806286
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

/جزئیات برگزاری نماز جمعه این هفته بندرعباس/

از ضدعفونی کردن مسجد جامع بندرعباس تا حضور تیم پزشکی و اورژانس

از ضدعفونی کردن مسجد جامع بندرعباس تا حضور تیم پزشکی و اورژانس

ایسنا/هرمزگان مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس از هماهنگی های صورت گرفته بین دستگاه ها و سازمان های ذی ربط جهت تمهیدات لازم برای حضور مومنین نمازگزار جهت اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته خبر داد.

حجت الاسلام کذایی صبح امروز(هشتم اسفندماه) در جمع خبرنگاران افزود:   ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس با هماهنگی استانداری، فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی،  شهرداری و دیگر دستگاه ها و سازمان های ذی ربط جهت تمهیدات لازم برای حضور مومنین نمازگزار جهت اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته هماهنگی های لازم را به عمل آورده است.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس عنوان کرد: با هماهنگی دستگاه های مربوطه وسایل حمل و نقل عمومی جهت رفاه حال نمازگزاران به منظور تسهیل در ایاب و ذهاب آن ها هر هفته انجام می شود.

وی با بیان اینکه صحن و شبستان مسجد جامع بندرعباس ضدعفونی می شود، خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان جهت ارائه گزارش و توصیه های مهم بهداشتی از تریبون نماز جمعه نیز در مجسد جامع حاضر شده و پیش از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی می پردازد.

حجت الاسلام کذایی ضمن اشاره به موضوع مهم رعایت مسائل بهداشت فردی و عمومی از مومنین نماز گزار خواست مهر و سجاده به همراه داشته باشند و خواهران از چادر نماز شخصی خود استفاده کنند.
وی افزود: در همین راستا طبق برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص کاهش برنامه های فرهنگی ستاد برگزاری نماز جمعه برنامه دورهمی علمی، اعتقادی که هرهفته قبل از نماز جمعه در مسجد جامع توسط کمیته جوانان این ستاد برگزار می شد به هفته های آینده موکول شد.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس ادامه داد: از مومنین نمازگزار خواسته شده که در صورت امکان خردسالان را با خود به مسجد نیاورند که در همین خصوص مهد آدینه ستاد در این هفته تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه قبل و بعد از نماز از مصافحه و دست دادن به یکدیگر خودداری شود، تصریح کرد: درصورت مشاهده علائم هر نوع بیماری، از حضور ان فرد در مسجد پرهیز می شود.
حجت الاسلام کذایی خاطرنشان کرد: همه ما موظف هستیم در جهت حفظ آرامش جامعه  بکوشیم وضمن رعایت موارد بهداشت فردی و عمومی از هرگونه استرس و اضطراب بکاهیم و باتوکل به خداوند حکیم وتوسل به اهل البیت(ع) این بحران پیش آمده را سپری کنیم.

وی در پایان در خصوص اقدامات صورت گرفته در نماز جمعه این هفته بندرعباس، اظهار کرد: توجه به توصیه های بهداشتی و رعایت آن، کاهش برنامه های فرهنگی ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس، مختصر بودن خطبه های نماز جمعه این هفته، تعطیلی مهد آدینه، ضدعفونی کردن فضای مسجد جامع قبل و بعداز برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه، ضد عفونی کردن وسایل نقیله عمومی که جهت ایاب و ذهاب مومنین نماز گزار در نظر گرفته شده و حضور تیم پزشکی و اورژانس در محل مسجد جامع بندرعباس از مهمترین اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام