• پنجشنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۶
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98120806643
  • خبرنگار : 50223

استاندار:

توزیع ۵۰ هزار ماسک در کهگیلویه و بویراحمد/کنترل ورودی‌های استان برای مقابله با کرونا

توزیع ۵۰ هزار ماسک در کهگیلویه و بویراحمد/کنترل ورودی‌های استان برای مقابله با کرونا

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسافران در ورودی های استان با اولویت تردد بیشتر با استفاده از تب سنج های دیجیتال کنترل شوند.

حسین کلانتری در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر اینکه از ۳۵ بیمار مشکوک بستری شده ۱۵ مورد نمونه گیری انجام شده و تاکنون تنها یک مورد مثبت کرونا در استان ثبت شده است، افزود: این فرد دانشجو بوده و از شهر قم وارد استان شده و اکنون خود و خانواده اش در قرنطینه به سر می برند و وضعیت فعلی وی رو به بهبودی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: تمام امکانات استان برای کنترل این ویروس در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

کلانتری خواستار ارائه آمار دقیق از میزان امکانات مورد نیاز از سوی دانشگاه علوم پزشکی شد و تصریح کرد: باتوجه به تخصیص اعتبار مورد نیاز از مرکز برای کنترل این موضوع می طلبد مسئولان دانشگاه اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

وی ضمن تقدیر از زحمات و خدمات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به ویژه کادر پزشکی و پرستاری که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، ادامه داد: امکانات مورد نیاز در این زمینه به ویژه برای کادر درمانی تامین و توزیع شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تلاش‌های رسانه ملی و اصحاب رسانه استان برای اطلاع رسانی به مردم تقدیر کرد و افزود: می طلبد مسئول و محور تولید محتوا خود دانشگاه علوم پزشکی باشد و علاوه بر حضور پزشکان، کارشناسان و متخصصان امر در شبکه استانی دنا برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم، دانشگاه علوم پزشکی با راه اندازی یک کانال و سایت مرجع و با همکاری ارشاد و اصحاب رسانه اخبار موثق را به صورت آنی در اختیار مردم قرار دهند تا زمینه سوء استفاده سودجویان فراهم نشود و مردم با اطمینان کامل به روال عادی زندگی خود بپردازند.

کلانتری خواستار استقرار شیفت سه گانه هر شیفت به مدت ۸ ساعت در محدوده بیمارستان شهید جلیل برای حفاظت این بیمارستان شد و تاکید کرد: نیروهای بسیج و سپاه همکاری لازم در این خصوص را انجام دهند.

وی از تامین ۵۰ هزار ماسک برای توزیع در استان خبر داد و اظهارکرد: انتظار می رود مدیران دستگاه‌های اجرایی از ردیف‌های مختلف بودجه برای تامین اعتبار لازم برای مقابله با این ویروس اقدام کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کنترل ورودی های مختلف استان خبر داد و گفت: ورودهای پرتردد مثل مسیر اصفهان- یاسوج در اولویت قرار دارند و با استفاده از تب سنج‌های دیجیتال علائم مسافران این مسیرها بررسی می شود.

شهرداری‌ها نسبت به ضدعفونی کردن اماکن عمومی اقدام کنند

کلانتری با بیان اینکه پایانه مسافربری و فرودگاه یاسوج توسط تیم‌های متخصص گندزدایی و ضدعفونی شده است، تصریح کرد: شهرداری‌های استان نسبت به ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی با برنامه و اولویت بندی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: جهت افزایش سرعت خدمات دهی در هر شهرستان حداقل یک کلینیک غربالگری در اسرع وقت راه اندازی شده و در صورت لزوم بیمار به بیمارستان معین(بیمارستان شهید جلیل) و با استفاده از آمبولانس‌های ویژه کرونا منتقل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار نظارت شبانه روزی و دقیق تعزیرات حکومتی بر نحوه توزیع پدهای بهداشتی مقابله با کرونا از جمله ماسک، ژل ضدعفونی کنند، دستکش و... در داروخانه های استان شد و تاکید کرد: ژل‌های تولید شده در استان ابتدا باید نیاز مردم استان را برطرف کنند و تولید کننده ژل حق صدور محموله به خارج از کهگیلویه و بویراحمد را ندارند.

کلانتری خطاب به رئیس سازمان صمت استان گفت: هرگونه خط تولیدی که در استان قادر به تولید وسایل بهداشتی لازم برای پیشگیری از کرونا از جمله ماسک و ... براساس رعایت استانداردها و اصول بهداشتی باشد را حمایت کنید تا نگرانی و دغدغه مردم برطرف شود.

وی در خصوص زندانیان و جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی، بیان کرد: چون این افراد آسیب پذیرتر هستند امکانات لازم با اولویت در اختیار آنها قرار گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اقدام شایسته خیر هم استانی در توزیع ۳۰ میلیون ماسک رایگان در استان تقدیر کرد و افزود: چنین انسان‌های نوعدوستی باید در سطح جامعه معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند و بالعکس افرادی که ماسک و کالای مورد نیاز مردم را در این ایام احتکار کردند باید شناسایی و چهره پلید آن‌ها به مردم معرفی شود.

کلانتری در خصوص تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تاکید کرد: اعلام هرگونه تعطیلی براساس تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش بر عهده وزارت بهداشت است.

وی خطاب به مسئولان حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها عنوان کرد: در صورت تعطیلی مجدد مراکز آموزشی باید زمینه آموزش غیرحضوری دانش آموزان و دانشجویان استان فراهم شود تا از سرفصل درسی عقب نمانند.

بکارگیری پهپاد محلول پاش برای ضدعفونی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بکارگیری پهپاد محلول پاش هوایی با کمک پارک علم و فناوری برای ضدعفونی در استان خبر داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این ویروس تا کنون در ۴۰ کشور جهان و اکثر استان‌های کشور افرادی را مبتلا کرده است مردم استان را به حفظ آرامش و رعایت اصولی ایمنی دعوت کرد.

کلانتری افزود: افرادی که دارای نقص ایمنی یا زمینه بیماری های قلبی، کلیوی، ریوی و ... را دارند به گفته پزشکان باید بیش از دیگران از خود مراقبت کنند و اکنون بیش از هر زمان دیگری به خودمراقبتی نیاز داریم.

وی بر مدیریت این نگرانی‌ها تاکید کرد و افزود: انتظار می رود جامعه پزشکی، پرستاران و اصحاب رسانه امید و آرامش را به جامعه تزریق کنند و با آموزش صحیح از شیوع این ویروس در بین مردم جلوگیری کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه باشگاه‌ها و مراکز ورزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند، اظهارکرد: سامانه مشاوره ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به سوالات در اختیار مردم عزیز قرار دارد.

تخصیص امکانات ضد عفونی در دستگاه‌های اجرایی

کلانتری خواستار ارائه و تخصیص امکانات ضدعفونی و بهداشتی در سطح دستگاههای اجرایی استان شد و تاکید کرد: در ورودی ادارات با تدابیر مدیریتی مدیر مربوطه ورود و خروج افراد کنترل شود.

وی تصریح کرد: مردم از سفرهای غیر ضروری و حضور در تجمعات خودداری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مهم‌ترین بخش برای پیگشیری از شیوع این ویروس همکاری و رعایت اصول بهداشتی از جانب خود مردم است، بیان کرد: تمام امکانات استان برای مقابله با این ویروس بسیج شده و امیدواریم با تلاش همگانی این مسئله را پشت سر بگذرانیم.

انتهای پیام