• شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۳
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98121007251
  • خبرنگار : 50181

افزایش 20 تا 50 درصدی مصرف آب کرمانشاه در روزهای پایان سال

افزایش 20 تا 50 درصدی مصرف آب کرمانشاه در  روزهای پایان سال

ایسنا/کرمانشاه به گفته معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، مصرف آب در روزهای پایانی سال که با خانه تکانی همزمان است، بین 20 تا 50 درصد افزایش می‌یابد.

 رضا داوودی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه مصارف خانگی آب شرب در ماه‌ پایانی سال به صورت محسوسی افزایش می‌یابد، افزود: در روزهای منتهی به پایان سال مصرف مشترکین استان بین ۲۰ تا ۵۰ درصد بالا می‌رود که رقم قال توجهی است.

وی افزود: در روزهای پایان‌سال با توجه به افزایش میزان مصرف، بعضی مشترکین با مشکل افت فشار و حتی در برخی مناطق با قطعی آب خصوصا در طبقات بالاتر مواجه خواهند شد که این امر موجب نارضایتی مشترکین می شود.

داوودی با اشاره به اینکه مشکل اساسی و عمده افت فشار و قطعی احتمالی آب در چند ساعت مانده به تحویل سال نو به دلیل مصرف همزمان مشترکان که عمدتا از آب برای استحمام، شست و شوی خودرو، حیاط و پیاده رو استفاده می‌کنند رخ می دهد، ادامه داد: در این ساعات علیرغم همه تمهیدات و با وجود ذخیره سازی آب در مخازن، اما شبکه به دلیل مصرف زیاد جوابگوی تامین این میزان مصرف آب نیست.

وی  از شهروندان خواست چند ساعت مانده به تحویل سال از هرگونه مصارف بالا مانند شست و شوی خودرو، حیاط و پیاده رو جدا خودداری کنند.

داوودی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب هنگام خانه‌تکانی ایام نوروز، ادامه داد: رسانه‌ها با اطلاع رسانی در این ارتباط می‌توانند  زمینه همکاری شهروندان در مصرف بهینه آب را فراهم کنند.

معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه همچنین با بیان اینکه اصلاح برخی از روش‌های نادرست مصرف آب از هدررفت آن تا حدود زیادی جلوگیری می کند، گفت: اگر هر یک از شهروندان در مصرف آب صرفه‎جویی کنند، علاوه بر جلوگیری از قطعی آب، از کاهش بی‎رویه منابع آبی نیز جلوگیری خواهد شد.

معاون بهره برداری شرکت آبفا استان کرمانشاه افزود: مرکز حوادث و اتفاقات شرکت با شماره تماس 122 در تمام روزهای سال به ویژه ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سئوالات و راهنمایی مشترکین و رفع اتفاقات است.

انتهای پیام