• شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98121007265
  • خبرنگار : 50178

مدیر فرودگاه خرم‌آباد:

گردشگرپذیر بودن لرستان از عوامل مهم اجرای هوانوردی عمومی است

گردشگرپذیر بودن لرستان از عوامل مهم اجرای هوانوردی عمومی است

ایسنا/لرستان مدیر فرودگاه خرم‌آباد می‌گوید: گردشگرپذیر بودن لرستان یکی از موارد مهم برای اجرای هوانوردی عمومی است.

علی کاملی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ظرفیت‌های لرستان از منظر طبیعی و تاریخی به همراه ظرفیت‌های بالفعل و آماده فرودگاه خرم‌آباد برای راه‌اندازی صنعت هوانوردی، ما را بر آن داشته تا در اسرع وقت و با تمام توان در این مسیر گام برداردیم.

وی ادامه داد: از مهمترین نیازهای فعال کردن این صنعت، وجود ترمینال اختصاصی، پارکینگ هواپیمایی اختصاصی، تاکسیوی اختصاصی، وجود اماکن مورد نیاز برای استقرار دفاتر اداری، آموزشی و پژوهشی، وجود فضای مناسب جهت احداث آشیانه، آمادگی ارگان‌های خدمات‌رسان فرودگاهی (هواشناسی، سوخت‌رسانی، یگان حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه و...)، آمادگی ارگان‌ها و سازمان‌های استانی و حمایت همه جانبه مدیریت عالی و ارشد استان است.

کاملی با بیان اینکه گردشگرپذیر بودن لرستان یکی دیگر از موارد مهم برای اجرای این کار است، تاکید کرد: همگی این موارد در این فرودگاه به صورت کامل وجود دارد و می‌توان با استفاده از توان و سرمایه بخش خصوصی آن را اجرایی کرد.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد اضافه کرد: در این راستا جلسات مشترکی با دستگاه‌های متولی و بخش خصوصی برگزار کرده‌ایم.

وی گفت: با همکاری و راهبری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران این آمادگی را داریم که با اشتراک‌گذاری مجوز فعالیت‌های هوانوردی عمومی (A.O.C) در اختیارگذاری اماکن و با کمترین سرمایه‌گذاری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و بخش خصوصی یا دولتی برای آغاز فعالیت در این حوزه اقدام کنیم.

انتهای پیام