• پنجشنبه / ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99010703342
  • خبرنگار : 50028

در کمیته بهداشت محیط ستاد مدیریت کرونای خراسان جنوبی اعلام شد؛

تاکید بر بهره‌گیری از توان سمن‌ها در مهار کرونا

تاکید بر بهره‌گیری از توان سمن‌ها در مهار کرونا

ایسنا/خراسان جنوبی بهره‌گیری از توان و ظرفیت سمن‌هایی که به دفتر امور اجتماعی استانداری اعلام آمادگی کرده‌اند، در صورت نیاز، از مهم‌ترین مصوبات کمیته بهداشت محیط ستاد مدیریت کرونای استان بود.

نخستین کمیته بهداشت محیط ذیل ستاد مدیریت کرونای استان، امروز پنج شنبه ۷ فروردین با هدف بررسی وضعیت گندزدایی اماکن عمومی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که ریاست آن را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برعهده داشت، گندزدایی هدفمند و تأثیرگذار اماکن عمومی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی، از مهم‌ترین مصوبات آن بود.

همچنین مقرر شد، عملیات ضدعفونی و گندزدایی در شهرها با محوریت شهرداری ها و همکاری سپاه انجام شود، علاوه بر این در روستاها نیز این وظیفه مهم به عهده بخشداری‌ها گذاشته شد تا با کمک نیروهای بسیجی صورت گیرد.

برگزاری کمیته‌های متناظر شهرستانی به ریاست فرمانداران نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

از موارد مهمی که در این جلسه به آن تأکید شد، فعالیت گروه‌های خودجوش مردمی، جهادی و سمن‌ها بود که باید با محوریت شهرداری‌ها انجام شود و چنانچه دانشگاه علوم پزشکی نیز به خدمات بیشتری نیاز داشته باشد، از توان و ظرفیت سمن‌هایی که به دفتر امور اجتماعی استانداری اعلام آمادگی کرده‌اند، استفاده کند.

انتهای پیام