• شنبه / ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۱
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 99010904493
  • خبرنگار : 71576

افشاردوست: تصمیم‌ گرفتم در هندبال‌ نباشم

افشاردوست: تصمیم‌ گرفتم در هندبال‌ نباشم

پیشکسوت والیبال ایران گفت: پس از بررسی جدی پیشنهاد رئیس فدراسیون هندبال، به این نتیجه رسیدم که در هندبال نباشم بهتر است.

محمود افشاردوست در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره حضورش در جمع گزینه‌های دبیری فدراسیون هندبال، توضیح داد: با نظر آقای پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، این موضوع از اواخر سال گذشته مطرح شد که با شروع سال جدید خیلی جدی‌تر روی این موضوع تمرکز کردم. پس از بررسی زیاد جوانب مختلف مسئله به این نتیجه رسیدم که من در فدراسیون هندبال نباشم بهتر است.

او همچنین در مورد صحبت‌های چند روز اخیر مبنی بر فسخ قرارداد ایگور‌ کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال، گفت: به هر حال مطرح شدن این موضوع با توجه به تعویق المپیک ۲۰۲۰ توکیو طبیعی بود. همانطور که می‌دانید قرارداد کولاکوویچ تا پایان المپیک توکیو بود. البته از نظر من باید بیشتر به این موضوع پرداخته شود که چه کسی جایگزین کولاکوویچ خواهد شد.

دبیر سابق فدراسیون والیبال، در پاسخ به این سوال که آیا تغییر سرمربی به ضرر تیم ملی والیبال است یا خیر؟ توضیح داد: همانطور که گفتم باید جنبه‌های مختلف این موضوع بررسی شود. قطعا اگر مربی تیم ملی تغییر کند کار سخت‌تر می‌شود چون کولاکوویچ چند سالی است که با تیم ملی ایران کار کرده و شناخت لازم را دارد، اما مربی جدیدی که روی کار بیاید باید مدت زمانی را صرف شناخت والیبال ایران و شرایط موجود کند. ضمن اینکه باید تاکید کنم والیبال ایران به سطحی رسیده که نیازمند استفاده از مربیان بزرگ دنیا است.

او در پاسخ به این سوال که آیا بحث پایین‌تر بودن سطح فنی کولاکوویچ از سطح والیبال ایران را قبول دارد؟ تصریح کرد: هیچگاه نمی‌خواهم بگویم که سطح او پایین‌تر یا بالاتر است. همانطور که همه می‌دانیم کولاکوویچ از جمله مربیان صاحب نام والیبال دنیا است که تجربه قابل قبولی دارد. ضمنا برای رسیدن به این نتیجه باید دستاوردها و نتایج والیبال ایران در دوران او را بررسی کرد.

پیشکسوت والیبال ایران، در پاسخ به این سوال که تعویق المپیک می‌تواند تاثیر منفی روی عملکرد تیم ملی ایران بگذارد؟ اظهار کرد: خیر، من چنین فکری نمی‌کنم. این شرایط برای همه کشورها و تیم‌ها یکسان است و باید تمکین کرد. ضمن اینکه این مدت یکساله باعث می‌شود تا جوانان ما که فرصت کمتری در این سال‌ها برای خودنمایی داشته‌اند، بیشتر خودشان را نشان دهند تا با کسب تجربه بیشتر باعث‌ موفقیت تیم ملی در بازی‌های المپیک شوند.

انتهای پیام