• یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۱:۲۳
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99011004595
  • خبرنگار : 71648

بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه تمام فعالیت‌هایش را در ونزوئلا متوقف می‌کند

بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه تمام فعالیت‌هایش را در ونزوئلا متوقف می‌کند

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت روسیه اعلام کرد که تمام پروژه‌های عملیاتی خود در کشور ونزوئلا را تعطیل خواهد کرد و کل دارایی‌های این شرکت در رابطه با عملیات‌های نفتی ونزوئلا را به شرکت‌های دولتی روسیه خواهد فروخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت رُزنفت (Rosneft)، بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه، اعلام کرد که تمامی عملیات‌های نفتی خود را متوقف و دارایی‌های این شرکت در ونزوئلا را به شرکت‌های دولتی روسیه واگذار خواهد کرد.

شرکت رُزنفت (Rosneft) اعلام کرده است که تمامی دارایی‌ها، تجهیزات و پرسنل خود در ونزوئلا را به شرکت‌های متعلق به دولت روسیه خواهد فروخت.

دلیل این اقدام به صورت روشن از جانب شرکت (Rosneft) بیان نشده است و شرکتی را که دارایی‌های (Rosneft) در ونزوئلا به آن می‌رسد، هم‌چنان ناشناس باقی مانده است.

سخنگوی دولت روسیه خرید و واگذاری تمام دارایی‌های این شرکت در ونزوئلا را تأیید کرد اما حاضر به گفتن اسم شرکت ذی‌نفع نشد.

ایالات متحده آمریکا در اوایل سال جاری تحریم‌هایی را علیه دو شرکت تابعه (Rosneft) اعمال کرد. این اقدام به منظور افزایش فشار بر ابرشرکت تولیدکننده نفت روسیه انجام شد.

واشنگتن مدتهاست که به دنبال فشار بر مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و برکناری او از قدرت است تا بتواند دولت سوسیالیست ونزوئلا را از جوامع جهانی منزوی کند.

هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام، در زمانی که قیمت نفت در حدود ۲۵ دلار برای هر بشکه رسیده است، عملاً شرایط بازار جهانی را تغییر خواهد داد و یا این‌که این عمل یک اقدام قانونی برای حفظ منافع شرکت (Rosneft) از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا است.

میخائیل لئونتیف، سخنگوی شرکت (Rosneft) اعلام کرد که تصمیم این شرکت برای اتمام عملیات‌های نفتی خود در ونزوئلا به منظور جلوگیری از ضرر و زیان و حفظ منافع سهامداران این شرکت بوده است.

انتهای پیام