• یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99011004716
  • خبرنگار : 71624

دانشگاه شهید بهشتی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

تاکید بر ارائه مجازی کلیه دروس نظری از ۱۶ فروردین/شرایط برگزاری جلسات دفاع مجازی

تاکید بر ارائه مجازی کلیه دروس نظری از ۱۶ فروردین/شرایط برگزاری جلسات دفاع مجازی

معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با صدور اطلاعیه‌ای با بیان این که امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد، بر ارائه مجازی حتی‌الامکان کلیه دروس نظری از روز شنبه ۱۶ فروردین تاکید کرده است.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی آمده:« بر اساس شواهد موجود و پیش‌بینی‌های به عمل آمده، همان طور که در اطلاعیه شماره  ۴ حوزه ریاست دانشگاه ذکر شده، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد. متناسب با شرایط جدید، تمهیدات و تسهیلاتی برای به سرانجام رساندن نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ از نظر مقررات آموزشی اندیشیده شده است که به موقع و با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام خواهد شد.»

در این اطلاعیه ذکر شده:«بر اساس گزارش مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه، طی سه هفته منتهی با پایان سال ۱۳۹۸ حدود ۵۰٪ کل دروس نظری دانشگاه از طریق سامانه مربوط (vu.sbu.ac.ir) برگزار شده است. علاوه بر این، برآورد می‌شود که حدود ۲۰٪ دروس نظری نیز از طریق سامانه درس‌افزار (courseware.sbu.ac.ir) دانشگاه یا سایر روش‌های مناسب ارائه شده باشد که البته در این خصوص زحمات مرکز آموزش الکترونیک جای تشکر ویژه دارد.»

در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی، با اشاره به  ضرورت استفاده حداکثری از زمان تحصیلی در نیمسال جاری، بر برگزاری حتی‌الامکان کلیه دروس نظری از روز شنبه ۱۶ فروردین تاکید شده است.

دانشگاه شهید بهشتی در خصوص برگزاری کلاس‌های مجازی از روز ۱۶ فروردین نکاتی را بیان کرده است که در ادامه آمده:

۱. از اساتید محترم خواسته شود تا برای تداوم ارائه دروس به صورت غیرحضوری از طریق سامانه‌های ذکر شده یا هر روش مناسب دیگری اقدام کنند. گزارش عملکرد اساتید در سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه به صورت هفتگی به واحدها ارسال می‌شود. لازم است دانشکده/پژوهشکده گزارش ارائه دروس به سایر روش‌ها را نیز از اساتید دریافت کند.

 در صورتی که تکمیل درس به صورت غیرحضوری و احیاناً چند جلسه حضوری در تابستان توسط استادی میسر نباشد، لطفاً، ضمن دریافت دلایل توجیهی استاد درس، امکان ارائه درس به روش‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. اگر به پیشنهاد استاد درس و تایید دانشکده، تکمیل درس به هیچ روشی در نیمسال جاری میسر نباشد، درس مربوط از کارنامه دانشجو و نیز برنامه استاد حذف خواهد شد.

۲. اگر چه تصور می‌شود در تابستان امکان برگزاری امتحان حضوری برای دروس فراهم خواهد شد، ولی به اساتید محترم تاکید فرمایید که نسبت به ارزیابی مستمر آموزشی درس به صورت غیرحضوری به موقع اقدام نمایند. این ارزیابی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  1.   ارائه تمرین و تکلیف برای هر فصل و دریافت تمرینات حل شده از دانشجویان و بررسی و تصحیح آنها توسط استاد یا دستیاران آموزشی.
  2.   انجام پروژه‌های درسی، شبیه‌سازی رایانه‌ای در دروسی که امکان آن وجود داشته باشد.
  3.   ارائه گزارش و سمینار توسط دانشجویان در کلاس غیرحضوری.
  4.   طراحی و اجرای امتحانات (میان‌ترم) در خانه.

۳. دانشجویانی که در این نیمسال قصد دفاع از پایان‌نامه یا رساله خود را دارند، می‌توانند تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ با رعایت مقررات و ملاحظات بهداشتی به صورت حضوری دفاع کنند. برای دانشجویانی که با محدویت زمانی مواجه هستند، به پیشنهاد استاد راهنما و تایید شورای دانشکده/ پژوهشکده امکان برگزاری جلسه دفاع از رساله یا پایان‌نامه به صورت غیرحضوری با شرایط زیر وجود دارد:

    ۱-  صرفا از سامانه lmsplus.sbu.ac.ir استفاده شود.

    ۲-  جلسه دفاع با نظارت و مدیریت رییس دانشکده/پژوهشکده، یا معاون آموزشی یا مدیر گروه برگزار شود.

    ۳-  جلسه دفاع از ابتدا تا انتها از طریق همین سامانه به عنوان گزارش رسمی ضبط شود.

۴-  در مورد ارزیابی جامع آموزشی (امتحان جامع) مشابه امتحان دروس نظری؛ و در مورد ارزیابی جامع پژوهشی (پیشنهاد رساله) مشابه دفاع از پایان‌نامه عمل شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، در پایان این اطلاعیه آمده است:« پیرو نامه مورخ ۵ فروردین مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه، آن مرکز آمادگی دارد تا امکان برگزاری جلسات دفاع و نیز سایر جلسات شوراهای دانشکده و گروه را با استفاده از سامانه lmsplus.sbu.ac.ir فراهم کند.»

انتهای پیام