• یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۷
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99011004920
  • خبرنگار : 71506

رامین طاهری: نبودن در اردو آمادگی کشتی‌گیران را کم کرده است

رامین طاهری: نبودن در اردو آمادگی کشتی‌گیران را کم کرده است

  دارنده ۳ مدال طلای بزرگسالان آسیا تاکید کرد: قطعا برگزار نشدن اردوهای تیم ملی بدلیل شیوع کرونا تاثیر زیادی بر میزان آمادگی کشتی گیران داشته است.

رامین طاهری در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت خود پس از تعطیلی اردوهای تیم ملی بدلیل شیوع کرونا، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تمامی فعالیت های ورزشی از جمله اردوهای تیم های ملی کشتی تعطیل شد و در حال حاضر همه در قرنطیه بسر می بریم تا هر چه سریعتر با همکاری همه مردم شاهد ریشه کن شدن این ویروس خطرناک باشیم.

فرنگی کار وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی، افزود: البته تمرینات را رها نکرده ام و با کادر فنی تیم ملی در ارتباط هستم. سعی می کنم تمریناتی را انجام دهم تا آمادگی بدنی ام را تا حد امکان حفظ کنم. بعضی اوقات به کوه نوردی می روم، همچنین یک سالن هم در اختیارم گذاشته‌اند و کارهای بدنسازی را پیگیری می کنم.

دارنده ۳ مدال طلای آسیا افزود: با توجه به شرایط فعلی خیلی کم روی تشک می روم چرا که وضعیت اینجا خوب نیست و تعدادی از افراد به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تمرین روی تشک می تواند خطرناک باشد. البته با حسین اسدی هماهنگ هستیم و گاهی با هم تمرین کشتی انجام می دهیم.

کشتی‌گیر اهل ایذه خوزستان درباره تعویق یک ساله المپیک نیز گفت: همه دنیا با این ویروس درگیر شده و شرایط خیلی بدی بوجود آمده است. در شرایطی که خیلی از مسابقات کسب سهمیه لغو شده و ویروس کرونا نیز شیوع گسترده ای در جهان داشته، چاره ای جز تعویق رقابت های المپیک نبود. به هر حال این مسابقات با یکسال تاخیر انجام می شود و امیدوارم شرایط هر چه سریعتر به حالت قبل بازگردد تا خودمان را برای حضور پر قدرت در میادین آماده کنیم.

طاهری تصریح کرد: من هم سعی می کنم در این شرایط از آمادگی بدنی خیلی فاصله نگیرم. هر چند المپیک فعلا لغو شده اما احتمالا مسابقات جهانی برگزار شود و من تلاش می‌کنم آمادگی ام را حفظ کنم تا زمانیکه اردوی تیم ملی آغاز شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه عدم برگزاری اردوهای تیم ملی و تمرین زیر نظر کادر فنی، تاثیر زیادی بر میزان آمادگی کشتی‌گیران داشته است، گفت: قطعا نبودن در اردو بر میزان آمادگی‌ام تاثیر زیادی داشته چرا که با وضع موجود کارهای کشتی و تمرینات اختصاصی را خیلی کم انجام می دهم و فقط گاهی با اسدی تمرین کشتی دارم. حبیب اخلاقی مربی تیم ملی هم اینجا حضور دارد و بر تمریناتمان نظارت دارد.

انتهای پیام