• دوشنبه / ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۷
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99011105663
  • خبرنگار : 50311

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خبر داد

مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر و فوت ۱۲۱ تن در تصادفات سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد

مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر و فوت ۱۲۱ تن در تصادفات سال گذشته کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر و فوت ۱۲۱ تن در تصادفات رانندگی این استان طی سال ۹۸ خبر داد.

«محسن جلیل» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: تعداد ۳۹هزار و ۱۸۴ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ این استان در سال ۹۸ انجام شد.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۸۳۴۴ ماموریت تصادفی بوده که در این تصادفات رانندگی ۱۲ هزار و ۷۴۸ نفر مصدوم و ۱۲۱ نفر نیز به علت جان خود را از دست دادند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طی سال گذشته ۱۹۰ ماموریت اورژانسی توسط پایگاه های اورژانس هوایی انجام گرفته که جان حدود ۲۰۰ نفر بیمار دارای شرایط بحرانی شامل زنان باردار، افراد گرفتار در مناطق کوهستانی و سخت گذر، مصدومین بد حال تصادفی و غیره را نجات داده اند.
جلیل عنوان کرد: سهم پایگاه هوایی یاسوج ۱۱۲ ماموریت از ماموریت های اورژانس هوایی و پایگاه اورژانس هوایی گچساران ۷۸ ماموریت بوده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۶ پایگاه اورژانس در سطح استان فعالند که آخرین آن ها پایگاه بخش کبگیان در دهه فجر سال ۹۸ افتتاح شد.
انتهای پیام