• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 99011607747
  • خبرنگار : 50051

رئیس اتاق بازرگانی گرگان:

جهش تولید در همه سطوح اقتصادی دنبال شود

جهش تولید در همه سطوح اقتصادی دنبال شود

ایسنا/گلستان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی گرگان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال "جهش تولید"، گفت: جهش تولید را نباید تنها در بخش صنعت دید، بلکه این موضوع را باید به شکل متوازن در همه سطوح اقتصادی دنبال کرد.

علی‌محمد چوپانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نامگذاری امسال به‌عنوان جهش تولید، خود آغازگر تحول اساسی در کشور خواهد شد زیرا نگرشی در مسئولین و کارگزاران نظام شکل می‌گیرد تا شرایط را برای ایجاد ظرفیت‌های جهش تولید در کشور سهل کنند.

وی با اشاره به حجم بسیار زیاد نقدینگی در کشور، گفت: اگر این نقدینگی به سمت تولید هدایت شود، ثروت و اشتغال را به همراه خواهد داشت و تولید ناخالص ملی افزایش می‌یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی گرگان بابیان اینکه در شرایط تحریم، بهترین رویکرد حرکت به سمت جهت تولید است، تصریح کرد: در شرایطی که کشور با تحریم روبه‌رو است می‌توان با ظرفیت‌سازی، نیازهایی که تاکنون با استفاده از واردات تأمین می‌شده را در داخل تولید کرد.

چوپانی افزود: در موضوع جهش تولید باید تمامی سطوح اقتصادی اعم از صنعت، مسکن، کشاورزی، منابع طبیعی و غیره در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه جهش تولید می‌تواند در بخش "تولید فکر" هم باشد، گفت: با ایجاد نگرش جدید در دانشجویان و اساتید دانشگاهی می‌توان از ظرفیت آن‌ها در تولید فکر در جامعه استفاده کرد و جامعه را به حرکت درآورد.

چوپانی بابیان اینکه تحقق جهش تولید باعث خواهد شد ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در کشور وجود دارد، بالفعل شود، تصریح کرد: این ظرفیت در کشور وجود دارد که با حداقل نیاز خارجی بتوانیم بسیاری از نیازهای کشور را تأمین کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی گرگان بیان کرد: ما فعالان اقتصادی به‌عنوان سربازان عرصه جنگ اقتصادی، آمادگی‌ کامل خودمان را برای همکاری در جهت تحقق شعار سال اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام