• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۲
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 99011607759
  • خبرنگار : 71489

فراخوان سازمان بسیج برای طرح ایده جهت مقابله با چالش کرونا

فراخوان سازمان بسیج برای طرح ایده جهت مقابله با چالش کرونا

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری مسابقه‌ای برای ارائه ایده های برتر برای مقابله با چالش کرونا خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد حسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح شنبه در نشستی خبری که با عنوان «چالش کرونا و نهضت مردمی حل نوآورانه کرونا با اتکا به هوش جمعی» در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: همانطور که مردم عزیز می دانند شرایط امروز کشور در مقابله با کرونا و تبعاتی که این موضوع در ابعاد مختلف گذاشته، شرایط خاصی است. بسیج بر اساس تکالیفی که بر عهده دارد موظف است در کمک به دستگاه های نظام اسلامی اقدام کند.

وی افزود: در چهل سال گذشته بسیجیان و ساختارهای مردمی کمک های شایانی در حل معضلات مختلف داشته اند و هرگاه مردم وارد میدان شده اند اقدامات شایسته ای را خلق کرده اند.

جانشین رئیس سازمان بسیج خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای در معرض کرونا در مقابله با این بیماری اقدامات شاخصی انجام داده است؛ با حضور بیش از ۵۰ هزار تیم غربالگری بسیج موفق شدیم حدود ۷۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را غربالگری کنیم.

سردار سپهر گفت: تفاهم نامه خوبی با وزارت بهداشت امضا شد که بر اساس آن بیش از ۶۰۰ هزار بسیجی در نقاط مختلف کشور برای کمک به سازمانها مختلف کشور حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: با توجه به تبعاتی که این بیماری داشته است، بر آن شدیم تا با تشکیل «ستاد رشد و نوآوری دانش‌بنیان» نسبت به فراخوانی طرح ها و ایده ها با استفاده از ظرفیت های حل مساله در سازمان بسیج و استفاده از مراکز دانش بنیان در یک مسابقه بزرگ حل مساله در کشور عمل کنیم و از همه صاحب نظران برای ارائه راه‌های عبور از این چالش نظر بگیریم.

جانشین رئیس سازمان بسیج تصریح کرد: در این شرایط برای اینکه قادر باشیم از همه مراکز دانشگاهی و مردم عزیز استفاده نماییم، از همه در خواست می کنیم در عرصه های ایده های مبتکرانه، ارائه محصولات مارا یاری کنند؛ حاضر هستیم این ایده ها را در حوزه های بهداشت و درمان، مدیریت کلان، پیامدهای اقتصادی و آسیب های اجتماعی دریافت کنیم. ما به دنبال یک ساختار پدافند زیستی هم هستیم و می خواهیم در این عرصه هم از ظرفیت مردم استفاده کنیم تا قادر باشیم نظام حل المسائل لازم را داشته باشیم.

سردار سپهر اظهار کرد: چون این بیماری همچنان ادامه دارد، نیازمند یک ساختار علمی مستحکم هستیم و ستاد رشد و نوآوری در پایان کرونا هم ادامه فعالیت خواهد داد؛ این ستاد در عرصه های مختلف می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. امروز کشورهای اروپایی التماس می کنند که با وزیر بهداشت ما جلسه داشته باشند تا از تجربیات ایران استفاده کنند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه علاوه بر جوایزی که به ایده‌های برتر خواهیم داد، حمایت‌های همه‌جانبه‌ای را هم از ایده‌های برتر خواهیم داشت تا به محصول برسد، عنوان کرد: از همه مردم عزیزمان درخواست داریم تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و بسیجیان در سراسر کشور هم با روحیه جهادی و انقلابی تلاش‌شان را ادامه دهند.

انتهای پیام