• یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99011708592
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

طی یکسال گذشته رخ داد

مراجعه بیش از ۴۹ هزار وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی

مراجعه بیش از ۴۹ هزار وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: دریکسال گذشته بیش از ۴۹ هزار انواع وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی و مکانیزه آذربایجان غربی مراجعه کردند.

ارسلان شکری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی سال گذشته جهت نظارت بر ایمنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین بیش از چهل و نه هزار نوع دستگاه شامل کشنده،کامیون، بارگیر، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس به مراکز معاینه فنی و مکانیزه استان مراجعه کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی ، ۴۴۷۵ خودرو از معاینه فنی رد شده و بیش از ۴۴ هزار خودرو قبول شده اند .

شکری در خصوص آمار مراجعه به مراکز معاینه فنی و مکانیزه طی سال گذشته افزود: انواع کامیون ، انواع کشنده و بارگیر به ترتیب بیشترین وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه کرد: عمل نکردن صحیح سیستم ترمز بیشترین علت ردی معاینه فنی در کامیون ها و کشنده ها را شامل می شود و میزان آلایندگی و تست ظاهری اطراف بدنه خودرو از دلایل دیگر عدم قبولی این وسایل نقلیه در معاینات فنی است.

انتهای پیام