• دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99011809243
  • منبع : نمایندگی سمنان

با هدف کشف ذخایر معدنی؛

کنکاش در ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از گستره‌های معدنی سمنان در حال انجام است

کنکاش در ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از گستره‌های معدنی سمنان در حال انجام است

ایسنا/سمنان معاون امور معادن و صنایع معدنی استان سمنان اظهار کرد: با آغاز بهره‌برداری از ۲۱ معدن جدید سالانه ۲.۵ میلیون تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی در استان سمنان اضافه خواهد شد.

محمد فروهر در حاشیه بازدید تعدادی از معادن جنوب سمنان ‌با اشاره به تحقق برنامه های حوزه معدن استان سمنان در سال رونق تولید از تمدید پروانه بهره‌برداری ۷۴ معدن خبر داد و تاکید کرد: در حال حاضر ۶۲۶ پروانه بهره‌برداری برای ۴۲ نوع ماده معدنی در استان سمنان دارای اعتبار است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان سمنان در تشریح عملکرد معادن استان در حوزه اکتشاف و شناسایی مواد معدنی‌، تعداد پروانه اکتشاف صادر شده در سال ۹۸ را ۳۱ فقره در مساحتی حدود ۱۵۶ کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: در حال حاضر عملیات اکتشافی در ۱۷۵ محدوده معدنی در وسعتی حدود  ۲هزار کیلومتر مربع از مساحت استان توسط سرمایه گذاران با هدف کشف ذخایر معدنی شناسایی نشده در حال انجام است.

فروهر، میزان وصول حقوق دولتی از معادن استان در سال گذشته را بیش از ۱۴۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای افزایش دقت در محاسبه میزان استخراج مواد معدنی و وصول مطالبات دولت و ارزیابی نحوه استخراج بهره‌برداران، طرح بازرسی فنی از ۱۶۱ معدن استان که ظرفیت استخراج بالاتر و ماده معدنی ارزشمندتری دارند با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن در فصل بهار سالجاری انجام خواهد شد.

وی جلوگیری از تضییع مواد معدنی و حفظ حقوق دولت و ارتقای ایمنی در معادن را از مهمترین اهداف اجرای طرح بازرسی فنی از معادن دانست.

انتهای پیام