• جمعه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: تجسمی و موسیقی
  • کد خبر: 99012212185
  • خبرنگار : 71631

ماجرای فروش بلندترین مجسمه جهان چه بود؟

ماجرای فروش بلندترین مجسمه جهان چه بود؟

همچنان که کشورهای مختلف جهان با ویروس «کرونا» دست و پنجه نرم می‌کنند، این شایعه‌ به وجود آمد که هند قصد دارد با فروش «مجسمه اتحاد» - بلندترین مجسمه جهان - بودجه لازم برای مقابله با این ویروس را تامین کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نت نیوز، اعلامیه فروش مجسمه ۱۸۰ متری هند با قیمت چهار میلیارد دلار که در یکی از وب‌سایت‌های آنلاین قرار داده شده بود، درحقیقت تقلبی بوده است.

فروشنده تقلبی تصاویری از «مجسمه اتحاد» را به همراه متن «فوری! مجسمه «اتحاد» به دلیل نیاز ضروری تامین پول برای بیمارستان‌ها و مصارف پزشکی به فروش می‌رسد» در یکی از وب‌سایت‌های فروش آنلاین قرار داده بود.

حالا مقام‌های هند که قصد دارند جلو پخش اطلاعات نادرست در دوران شیوع ویروس «کرونا» را بگیرند، پرونده‌ای را با اتهام «فریب و کلاهبرداری» علیه فروشنده تقلبی این مجسمه تشکیل داده‌اند.

اطلاعاتی در دسترس نیست که آیا پیشنهاد فروش بلندترین مجسمه جهان نظر مجموعه‌داران برجسته را جلب کرده یا خیر.

مجسمه «اتحاد» یک تندیس یادبود از رهبر قیام استقلال‌طلبی هندوستان با نام سردار والابای پاتل است که روی جزیره‌ای در رودخانه «سَدو» نزدیک «راجپیپلا» در ایالت «گُجرات» هندوستان واقع شده است. مجسمه «اتحاد» در هند مرتفع‌ترین مجسمه جهان با ارتفاع ۱۸۲ متر است که ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ یعنی در زادروز پاتل، توسط نخست وزیر هندوستان رونمایی شد.

با توجه ابعاد بزرگ این مجسمه، فروشنده تقلبی ارزش آن را به واسطه ابعادش بیش از حد گران تخمین زده بود. ساخت این مجسمه ۴۳۰  میلیون دلار هزینه دربر داشته است.

انتهای پیام