• شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۳
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99030301232
  • خبرنگار : 50216

آغاز به کار صنعت گردشگری یزد در آستانه عید فطر

آغاز به کار صنعت گردشگری یزد در آستانه عید فطر

ایسنا/یزد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از آغاز فعالیت مراکز و تاسیسات گردشگری این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه عید فطر خبر داد.

«هما خورشیدی» از بازگشایی تدریجی تاسیسات گردشگری در یزد خبر داد و اظهار کرد: به دلیل انجام سفرهای کاری یا اضطراری افراد مانند سفرهای درمانی، مراکز اقامتی به منظور استفاده مسافران از خدمات رسمی گردشگری و جلوگیری از فعالیت واحدهای غیرمجاز به تدریج بازگشایی می‌شوند.

وی در رابطه با افزایش سفر در آستانه عید فطر، تصریح کرد: فعالیت مراکز اقامتی و گردشگری با هدف بهرمندی افراد از سفرهای هوشمندانه و استفاده از خدمات رسمی گردشگری با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز خواهد شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد از الزام ثبت‌نام تمام مراکز گردشگری شامل مرامز اقامتی مانند هتل‌ها و بومگردی ها خبر داد و گفت: این مراکز ملزم به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و دریافت کد رهگیری از این وزارت به منظور رعایت نکات بهداشتی هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، خورشیدی در پایان خاطرنشان کرد: مراکز گردشگری روباز و مناطق طبیعت‌گردی نیز با حفظ فاصله گذاری اجتماعی مجاز به فعالیت خواهند بود.

انتهای پیام