• چهارشنبه / ۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99030703687
  • منبع : نمایندگی همدان

بازگشایی ۲۳۰ بقعه متبرکه در همدان

بازگشایی ۲۳۰ بقعه متبرکه در همدان

ایسنا/همدان مدیر روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان از بازگشایی صحن‌های بقاع متبرکه استان به روی زائران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

رامین غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازگشایی بقاع متبرکه اظهار کرد: چند ماهی برای جلوگیری از گسترش کروناویروس درب بقاع به روی مردم بسته شده بود و در حال حاضر فعالیت مجدد این گونه اماکن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۲۳۰ بقعه متبرکه همدان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از ۶ خردادماه بازگشایی شدند، افزود: بقاع متبرکه و امامزادگان استان یک ساعت بعد از طلوع تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب پذیرای زائران هستند.

غلامی با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی در این اماکن نمازجماعت اقامه نشده و از هر گونه تجمع جلوگیری می شود، خاطرنشان کرد: ورود سالمندان، کودکان و بیماران به بقاع متبرکه ممنوع بوده و خادمان مانع ورود آنها به این مکان ها می شوند.

وی با بیان اینکه زائران باید چادر نماز، سجاده و کتاب دعا همراه خود داشته باشند چراکه امکان استفاده از وسایل موجود در بقاع وجود ندارد، اضافه کرد: ضدعفونی بقاع متبرکه و امامزاده های استان به صورت روزانه انجام می شود.

مدیر روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه فضای باز بقاع متبرکه برای استفاده مردم و نشستن آنها آماده شده و مردم نمی توانند به طور ثابت از فضای سربسته امامزاده ها استفاده کنند، گفت: به علت رعایت نکات بهداشتی مردم اجازه نزدیکی به ضریح را نداشته و باید با فاصله از ضریح ایستاده و زیارت کنند.

انتهای پیام