• جمعه / ۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۵
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99030904789
  • خبرنگار : 50368

یک مسئول خبرداد:

شش اثر از خراسان شمالی به مرحله نهایی پویش ملی با کتاب در خانه راه یافت

شش اثر از خراسان شمالی به مرحله نهایی پویش ملی با کتاب در خانه راه یافت

ایسنا/خراسان شمالی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از راهیابی شش اثر از دانش آموزان این استان به مرحله نهایی پویش ملی با کتاب در خانه خبر داد.

رضا رضایی افزود: هیات داوران این پویش پس از بررسی یک هزار و ۳۸ اثر رسیده به دبیرخانه، ٢٠٠ اثر را که حاوی خلاقیت در اجرا، ارائه الگوی مناسب ترویج کتابخوانی، جذابیت شنیداری و دیداری، حفظ زمان بندی مناسب و توجه به گسترش بهداشت فردی و اجتماعی بودند، انتخاب و معرفی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رضایی با بیان اینکه داوری مرحله نیمه نهایی پویش ملی 《با کتاب در خانه》 در چهار بخش قبل از دبستان، دبستان، متوسطه اول و دوم در ابتدای خردادماه انجام شد، اظهار کرد: داوری مرحله نهایی این طرح در حال برگزاری است و اسامی برگزیدگان این جشنواره در نیمه دوم خردادماه اعلام خواهد شد.

رضایی ادامه داد: برگزیدگان خراسان شمالی در پویش ملی با کتاب در خانه میعاد ضیغمی و آرتین وقار موسوی از بجنورد، ثمین نوری دلدار، آسنا جعفرزاده، ساینا ابراهیم زاده و ریحانه اکبرپورسکه از شیروان در بخش دبستان هستند.

وی تاکید کرد: پویش با کتاب در خانه، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی  شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد.

رضایی تصریح کرد: در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند و آنها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان شده و نظرشان را درباره کتاب اعلام می‌کردند.

وی هدف از این پویش را استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتابخوانی و تشویق کودکان و نوجوانان در راستای گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده برشمرد.

انتهای پیام