• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99031206986
  • خبرنگار : 50180

انگور یاقوتی نوبرانه کرمانشاه به بازار آمد

انگور یاقوتی نوبرانه کرمانشاه به بازار آمد

ایسنا/کرمانشاه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاروزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت انگور یاقوتی از باغات مناطق گرمسیری استان خبر داد.

 رضا زارعی در گفت و گو با ایسنا، سطح باغات انگور یاقوتی استان کرمانشاه را 3190 هکتار اعلام کرد و افزود: 2777 هکتار از باغات انگور یاقوتی استان باور بوده و مابقی هنوز به مرحله باروری نرسیده و نهال هستند.

زارعی با بیان اینکه شهرستان قصرشیرین بیشترین باغات انگور یاقوتی استان را دارد، گفت: این شهرستان 1846 هکتار باغ انگور یاقوتی دارد و برآورد می شود امسال بیش از 14 هزار تن محصول از باغات این شهرستان برداشت شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در تمام شهرستان‌های استان کم و بیش باغات انگور یاقوتی داریم، گفت: برآورد می‌شود امسال 27 هزار و 892 تن انگور یاقوتی از باغات استان کرمانشاه برداشت شود.

زارعی با بیان اینکه هم اکنون انگور یاقوتی نوبرانه به قیمت هر کیلوگرم بین 18 تا 20 هزار تومان از باغداران خریداری می‌شود، گفت: از روزهای آتی و در پی به بازار آمدن محصول بیشتر، شاهد کاهش قیمت این محصول خواهیم بود.

 وی با اشاره به آغاز برداشت انگور یاقوتی به صورت نوبرانه از باغات سومار، گفت: برداشت محصول تا اواسط تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام