• پنجشنبه / ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99031509061
  • خبرنگار : 71496

کمیته ملی امور اسرای یمن: دشمن باز هم از اجرای توافق تبادل اسرا طفره رفت

کمیته ملی امور اسرای یمن: دشمن باز هم از اجرای توافق تبادل اسرا طفره رفت

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن اظهار کرد: دشمن باز هم از اجرای توافق‌نامه تبادل اسرا طفره رفت و شروط جدیدی را برای آن تعیین کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در گفت‌وگویی با روزنامه "الثوره" اظهار کرد: دفتر فرستاده سازمان ملل به ما اطلاع داد که دشمن از اجرای توافق‌نامه تبادل اسرا سرباز زده و شروط جدیدی را برای آن تعیین کرده است.

المرتضی افزود: دشمن شرط کرده که تبادل اسرا در یک مرحله و نه دو مرحله‌ای انجام شود، این در حالی است که پیشتر این پیشنهاد را نپذیرفته بود.

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در ادامه گفت: دشمن تلاش می‌کند با این شرط‌ها مانع از اجرای توافق‌نامه شود چرا که آمادگی برای مرحله دوم آن به دو ماه زمان بیشتر نیاز دارد.

او در ادامه از فرستاده سازمان ملل و تیمش خواست طرف مقابل را برای اجرای توافق یاد شده، تحت فشار گذاشته و طرفی را که در اجرای این توافق‌نامه مانع‌تراشی می‌کند، معرفی کند.

المرتضی در پایان گفت: رفتار غیرمسؤولانه دشمن نشان می‌دهد که کدام طرف کارشکنی می‌کند، همچنین این رفتار بی‌توجهی آنها به اسرای‌شان را به ویژه در شرایطی که ویروس کرونا شیوع یافته، نشان می‌دهد.

انتهای پیام