• جمعه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۶
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99031609439
  • خبرنگار : 50132

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

پلمب تالار عروسی در کردستان و تشدید نظارت بر اماکن عمومی به علت وضعیت قرمز کرونا

پلمب تالار عروسی در کردستان و تشدید نظارت بر اماکن عمومی به علت وضعیت قرمز کرونا

ایسنا/کردستان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تعطیلی و پلمب تالار عروسی در سنندج و تشدید نظارت‌های بهداشتی بر اماکن عمومی در شرایط قرمز کرونایی با هماهنگی اماکن، نیروی انتظامی و بازرسین سلامت مرکز بهداشت خبر داد.

 آرزو فلاحی امروز(16خرداد) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به بی توجهی شهروندان نسبت به وضعیت قرمز کرونا در سنندج، شب گذشته یک واحد تالار عروسی در این شهر به دلیل برگزاری مراسم در همچین شرایطی با هماهنگی اماکن، نیروی انتظامی و بازرسین سلامت مرکز بهداشت سنندج تعطیل و پلمب شد.

 وی همچنین از کنسل کردن مجلس عروسی در یک منزل شخصی در سنندج در این وضعیت قرمز کرونایی در روزهای گذشته خبر داد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: دو واحد قلیان سرا در سنندج به علت عدم رعایت اصول بهداشتی و مبادرت به بازگشایی مکان عمومی در این شرایط که کرونا در سنندح به وضعیت خطرناکی درآمده است پلمب شد.

 فلاحی ذکر کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان در سنندج در روزهای اخیر، تاکنون هیچ مجوزی برای فعالیت تالارهای پذیرایی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر نشده است و متاسفانه این واحدها بدون هیچ‌گونه هماهنگی مجلس عروسی را در تالار برگزار کردند، تا اطلاع ثانویی پلمب شدند.

وی خطاب به شهروندان اعلام کرد: به صورت جدی از رفت و آمدهای غیرضروری، تجمع در اماکن عمومی و برگزاری مراسم و مجالس و دورهمی‌های دسته جمعی در این وضعیت قرمز کرونایی خودداری کنید.

فلاحی با اشاره به اهمیت قرنطینگی و ماندن در خانه، افزود: بی اهمیتی یا نادیده گرفتن ویروس کرونا، تعداد مبتلایان را افزایش و کادر بهداشت و درمان را با فرسودگی مواجه خواهد کرد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اهمیت ماسک در پیشگیری از بیماری کرونا تاکید کرد: باید در هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن بسته، حتما از ماسک استفاده شود و فاصله یک تا دو متر از دیگران رعایت شود.

  وی در پایان هشدار داد: ویروس کرونا ضعیف نشده است لذا پروتکل‌های بهداشتی را تا حد ممکن رعایت کنید.

انتهای پیام