• شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99031710100
  • خبرنگار : 30054

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن

اینکه با توجه به محدودیت‌های خود برای یادگیری زبان انگلیسی، به دنبال روش‌های سریع و کوتاه‌ترین زمان ممکن باشید چیز بدی نیست؛ اما آیا کوتاه‌ترین زمان ممکن یعنی که هر روشی که چنین ادعایی داشت انتخاب کنیم.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سفیرمال، فراگیری هر مهارت یا علم جدید نیازمند طی کردن یک مسیر اصولی و استاندارد است. شما نمی‌توانید بدون اینکه چیزی بدانید از میانه راه وارد شوید و انتظار داشته باشید همه‌چیز را یاد بگیرید.

اینکه همه دوست داشته باشند هر چیزی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیاموزند، یک خواسته کاملا طبیعی است؛ چرا که زمان، حوصله، قدرت یادگیری، بودجه و شرایط شما کاملا محدود است؛ اما تصور کنید می‌خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، آیا این حجم عظیم از نکات آموزشی را می‌توان در چند ساعت فراگرفت؟ به همین دلیل باید بدانیم در هر حوزه‌ای کوتاه‌ترین زمان ممکن به چه معناست و چگونه تعریف می‌شود.

یادگیری زبان از پایه تا پیشرفته

اینکه شما در چه سطحی از زبان انگلیسی قرار دارید موضوعی نیست که خودتان بتوانید به‌درستی تشخیص دهید و با آزمون تعیین سطح توانمندی‌های شما مشخص می‌شود؛ اما اگر می‌خواهید کامل و اصولی زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را بیاموزید، باید مسیر آن را به‌صورت یکپارچه و پیوسته از پایه تا پیشرفته پشت سر بگذارید.

البته افرادی هستند که در یک سطح قابل قبولی قرار دارند و می‌تواند آموزش زبان انگلیسی را از سطوح بالاتر شروع کنند. ولی نکته مهم اینجاست که هیچ‌گاه نباید به خاطر کوتاه شدن زمان فریب روش‌های آموزشی غیرواقعی و غیراستاندارد را بخورید که توسط افراد ناشناس و سودجو ارائه می‌شود.

معمولا سطوح مختلف یادگیری زبان انگلیسی از سطح پایه برای کودکان شروع‌ شده و سپس با دوره‌های نوجوانان و بزرگسالان ادامه پیدا می‌کند تا به دوره‌های پیشرفته برای دریافت مدارک آیلتس و تافل برسد.

برای پشت سر گذاشتن دقیق و اصولی این مسیر به همان اندازه رشد یک فرد زمان لازم است و باید چندین سال صبر کنید؛ اما این ادعا به معنای این نیست که یک فرد نوجوان، جوان یا حتی بزرگسال نمی‌تواند یادگیری زبان را شروع کند.

تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی

اگر دنبال این هستید که زمان یادگیری زبان انگلیسی را کوتاه‌تر کنید، ولی به سطح قابل قبولی برسید، باید روی چند مهارت اصلی در این زبان تمرکز کنید. ابتدا می‌توانید دایره لغات خود را به کمک کتاب‌های آموزش لغت گسترده‌تر کنید.

بعد از آن سراغ کتاب‌های آموزش گرامر بروید. برخی به موضوع گرامر خیلی سطحی نگاه می‌کنند، در صورتی‌ که یکی از مهارت‌های اصلی که در هر سطحی باید حتما آن را بیاموزید، گرامر و دستور زبان انگلیسی است.

بعد از اینکه از نظر لغات و گرامر به حد مطلوبی رسیدید، باید به‌صورت جدی روی چهار مهارت اصلی شامل خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیدن (Listening) و مکالمه (Speaking) تمرکز کنید. یادگیری این چهار مهارت به‌صورت کامل و جامع نیازمند زمان زیادی است، ولی در یک‌ زمان مشخص و به کمک روش‌های استاندارد می‌توانید زمان یادگیری خود را کاهش داده و تا حد قابل‌ توجهی کم کنید.

شما می‌توانید به کمک روش‌های زیر مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید:

حضور در کلاس‌های فشرده به‌صورت حضوری یا آنلاین در موسسات شناخته‌شده

استفاده از پک‌های آموزشی خودآموز

استفاده از کتاب‌های آموزش لغات ضروری مانند ۵۰۴ یا ۶۰۳

مطالعه کتاب‌های آموزش خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیدن (Listening) و مکالمه (Speaking)

استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

تماشای ویدیوهای آموزشی از اساتید برجسته در کانال‌های مختلف در پلتفرم‌هایی چون یوتیوب

تماشای فیلم‌های انگلیسی‌زبان یا پادکست‌های صوتی

خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی

روش‌های یادگیری سریع مکالمه انگلیسی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که بیشتر افراد دنبال یادگیری آن هستند و به همین دلیل می‌خواهند روش فراگیری آن کوتاه باشد، مکالمه انگلیسی است. به دلیل موقعیت‌های کاری و شغلی، مهاجرت، ادامه تحصیل، سفر و... نیاز دارید که در زمانی کوتاه مکالمه انگلیسی را البته به‌صورت اصولی و تخصصی یاد بگیرید. برای این منظور می‌توانید روش‌های زیر را به کار بگیرید:

استفاده از کتاب مکالمه: یکی از بهترین روش‌های سریع مکالمه انگلیسی استفاده از کتاب‌های ویژه آموزش مکالمه است. در این کتاب‌ها با انواع آموزش‌ها و نکات مختلف آشنا می‌شوید که باعث می‌شود خیلی سریع‌تر بتوانید زمان موردنظر را پشت سر بگذارید.

کتاب‌های آموزش مکالمه انگلیسی در سطوح مختلفی منتشر شده‌اند که می‌تواند آنها را به‌ صورت آنلاین و راحت از فروشگاه سفیرمال سفارش دهید. این کتاب‌ها و دی‌وی‌دی‌های همراه آنها، در موضوعات مختلف عرضه‌ شده‌اند و علاوه بر مکالمه، قدرت شنیداری شمارا نیز بهبود می‌بخشد.

با خودتان یا دوستتان حرف بزنید: مطمئن باشید اگر با خودتان حرف بزنید و تمرین کنید کسی نمی‌گوید دیوانه شده‌اید. یکی دیگر از روش‌های یادگیری سریع مکالمه انگلیسی این است که دائما حرف بزنید. می‌توانید با خودتان یا یکی از دوستانی که او هم در مسیر یادگیری است صحبت کنید. یا اینکه هر چیزی می‌بینید به انگلیسی توصیفش کنید.

شرکت در دوره‌های فشرده: دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی مختلفی وجود دارد که به‌صورت فشرده در یک بازه زمانی مشخص مهارت مکالمه شما را تقویت می‌کنند. می‌توانید به‌صورت حضوری یا آنلاین در این دوره‌ها شرکت کنید و با تمرین مکرر و حرف زدن، در مدت‌زمان کوتاهی وضعیت مکالمه خودتان را بهبود بخشید.

اپلیکیشن و نرم‌افزارهای آموزش مکالمه: برنامه‌هایی وجود دارند که ویژه تقویت مکالمه انگلیسی منتشر شده‌اند. به کمک این اپلیکیشن‌ها نیز می‌توانید زمان یادگیری مکالمه را تسریع کنید. البته حواستان باشد که این برنامه توسط تولیدکنندگان و موسسات برتر آموزشی در دنیا ارائه‌ شده باشند.

انتهای رپرتاژ آگهی