• یکشنبه / ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99031810931
  • منبع : نمایندگی سمنان

بوی خوش لاله‌های روشن در 90 مدرسه استان سمنان

بوی خوش لاله‌های روشن در 90 مدرسه استان سمنان

ایسنا/سمنان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از اجرای طرح لاله‌های روشن در 90 مدرسه این استان خبر داد.

محمد دستورانی در ستاد شاهد استان اظهار کرد: طرح لاله‌های روشن با موضوع «چهل هزار یادواره، چهل هزار شهید، چهل هزار مدرسه» در استان سمنان اجرا و 90 آموزشگاه و 224 فرهنگی در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس شاهد باید از صلاحیت های علمی، مدیریتی و اخلاقی ویژه ای برخوردار باشند، گفت: انتخاب و انتصاب مدیران مدارس شاهد باید مورد توجه و اهتمام خاص قرار گیرد و برای همین سه نفر از افراد متقاضی و واجدشرایط که موفق به شرکت در آزمون و کسب امتیاز علمی و مصاحبه شده اند به ستاد شاهد استان معرفی، و تیم مصاحبه کننده ستاد، متشکل از عوامل آموزش و پرورش و بنیاد شهید، صلاحیت افراد را مورد بازخوانی قرار داده و یک گزینه را برای تصدی پست مدیریت آموزشگاه انتخاب خواهند کرد.

حسن فریدون مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان نیز از فعالیت خوب و نقش تأثیرگذار فرهنگیان و معلمان تقدیر و خاطر نشان کرد: مراعات شرایط معیشی و روانی مردم در این روزها به ویژه در زمان ثبت نام دانش آموزان دارای اهمیت است و مدیران مدارس شاهد نیز باید در تکریم ارباب رجوع، به خصوص خانواده های شاهد و ایثارگران اهتمام لازم داشته باشند.

مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان، بعد اعتقادی و پایبند بودن مدیر به ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و احترام به جامعه ایثارگری را یکی از ملاک های اصلی انتخاب مدیران مدارس شاهد برشمرد.

وی از اجرای قابل قبول طرح لاله های روشن در تمام مدارس استان قدرشناسی و اظهار امیدواری کرد که این طرح در سال های آینده نیز با حضور حداکثری مدارس، فرهنگیان و دانش آموزان اجرایی شود.

الهام سماوی، رییس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان هم گزارشی از فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد در فضای مجازی و شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) را ارائه و افزود: حضور مدارس شاهد استان در بستر مجازی معطوف به فرهنگ سازی و رعایت بهداشت و سلامت در ایام شیوع کرونا، آموزش مباحث درسی، بزرگداشت مناسبت های ولایی، ملی، مذهبی و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت در فضاهای مجازی بوده و  فعالیت های شورای آموزشگاه، شورای دبیران و شورای انجمن اولیا و مربیان نیز در این دوران به صورت مجازی ادامه داشته است.

انتهای پیام