• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: semnan-40839

۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دامغان سنددار می‌شود

0

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: بیش از ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح کاداستر این شهرستان سرمایه‌گذاری شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه  سمنان، محسن طباطباییان بااعلام این خبر اظهار داشت: ۴۶ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دامغان حدنگاری و سنددار می‌شود .

وی گفت: با اجرای این طرح و تهیه نقشه کاداستر مالکیت‌های دولتی و شخصی بر روی زمین نوع الگوی کشت و نوع محصول مشخص می‌شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به‌ضرورت اجرای طرح کاداستر کشاورزی این شهرستان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان و کشاورزان با همکاری اکیپ‌های جمع‌آوری اطلاعات توصیفی و مکانی می‌توانند برای زمین‌های خود سند مالکیت دریافت کنند .

طباطباییان با اشاره به روند اجرای عملیات کاداستر گفت: در این طرح ابتدا اظهارات فرد طبق اسناد موجود تطبیق داده‌شده و تعیین زمین و تشخیص آن با کمک کشاورزان،میراب‌ها، مالکین، شوراها و دهیاری‌ها فرم اطلاعات توصیفی و مکانی تکمیل و کار تهیه کروکی و نقشه‌برداری انجام می‌شود .

وی افزود: سپس این اطلاعات جمع‌آوری‌شده در کارگروه مشترک بین ادارات ثبت‌اسناد امور اراضی و منابع طبیعی مطرح‌شده و بعد از تائید سازمان نقشه‌برداری در سامانه جامع کاداستر سازمان ثبت و بعد از ارائه اسناد حقوقی و مالکیتی بهره‌برداران و بر اساس قوانین جاری سازمان منجر به صدور سند برای متقاضی می‌شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان یادآوری کرد: اجرای طرح کاداستر هیچ‌گونه هزینه‌ای برای بهره‌برداران و کشاورزان نخواهد داشت داشت.