• شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 00061215103
  • خبرنگار : 50028

نمایندگان مجلس خراسان جنوبی مطرح کردند؛

از حمایت دولت در بیمه قالیبافان تا گلایه از ممنوعیت کاری کارگران افغانی

از حمایت دولت در بیمه قالیبافان تا گلایه از ممنوعیت کاری کارگران افغانی

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ‌با تاکید بر توجه ویژه به بازارچه‌های مرزی، گفت: در مورد بیمه قالیبافان مصوباتی در مجلس داشته‌ایم که عملیاتی نشد و دولت باید از این امر حمایت کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان جنوبی، حجت اسلام و المسلمین سیدمحمدباقرعبادی، امروز ۳۰ شهریور، در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی که با حضور وزیر ورزش و جوانان و جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی کشور برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تعریف خاص خود را دارد و نباید هر برنامه‌ای را در این مقوله گنجاند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به بازارچه‌های مرزی، افزود: در مورد بیمه قالیبافان مصوباتی در مجلس داشته‌ایم که عملیاتی نشد و دولت باید از این امر حمایت کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری هزینه زیادی دربردارد، تصریح کرد: سرمایه‌گذار رغبت چندانی به سرمایه‌گذاری در این استان ندارد که که باید با اعطای کمک‌های فنی و اعتباری و یارانه تشویق شود.

عبادی ادامه داد: شرکت کویرتایر در این استان ظرفیت تامین 30 درصد از لاستیک سنگین کشور را دارد، اما نیازمند تامین اعتبار ریالی و ارزی است.

محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با گلایه از ممنوعیت کاری کارگران افغانی، اظهار کرد: در استان پس از این ممنوعیت با کمبود کارگر ساختمان مواجه هستیم و علاوه بر آن نرخ مصالح ساختمانی نیز به شدت بالا رفته است.

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه دولت به خراسان جنوبی، گفت: در خصوص پروژه انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی، 10 درصد از منابع آبی استان در کولرهای آبی مصرف می‌شود که می‌توان از طریق برق مزیتی این مصرف را کنترل کرد.

امیرحسنخانی ادامه داد: می‌توان با واردات کولرگازی از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشینان استان، مصرف برق و آب در استان را کاهش داد.

وی خواستار رسیدگی به مسئله راه آهن فردوس و سرایان، نساجی فردوس و بنتونیت شد.

انتهای پیام