• شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۰
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 00061215111
  • منبع : فضای مجازی

نامه مجمع جهانی صلح اسلامی خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی صلح

نامه مجمع جهانی صلح اسلامی خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی صلح

مجمع جهانی صلح اسلامی در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی صلح 2019 ضمن گرامیداشت این روز، از آنتونیوگوترش درخواست کرد به اجرای رسالت سازمان ملل در اقصی نقاط جهان توجه بیشتری داشته و تمامی امکانات و ظرفیت های قانونی خود را برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار در جهان به کار گیرد.

به گزارش ایسنا، متن نامه مجمع جهانی صلح اسلامی به شرح زیر است؛

جناب آقای دبیرکل! امروز برخی از قدرت های بزرگ با اقدامات تهدیدآمیز خود مانند خروج از پیمان‌ها و معاهدات جهانی از جمله پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس که مغایر با شعار روز جهانی صلح 2019 (اقدام اقلیم محور برای صلح) می باشد و ... ضمن بی توجهی به ساختارهای جهانی، نوعی هرج و مرج در نظام بین المللی را موجب شده اند.
امروز قدرت های بزرگ با همان منش سلطه جویانه و استعمارگری قدیم و البته در لباس و شکل جدید، دخالت های متعددی را در امور داخلی برخی کشورها انجام می دهند که از آن جمله می توانیم به حمایت از گروه های تروریستی در اقصی نقاط جهان، از جمله مذاکرۀ دولت آمریکا با گروه طالبان در افغانستان و تلاش برای معاهده صلح با این گروه تروریستی که اقدامات متعدد ضد انسانی و کشتار غیرنظامیان در این کشور را رقم زده است؛ اشاره کنیم. اقدامی که نوعی به رسمیت شناختن این گروه تروریستی مخالف با دولت قانونی کشور افغانستان می باشد و بی نظمی بیشتری را در ساختار روابط بین الملل موجب خواهد شد.
مجمع جهانی صلح اسلامی ازدبیر کل سازمان ملل متحد درخواست نمود که با توجه به رسالت آن سازمان و اهداف متعالی مندرج در منشور سازمان، از جمله تلاش برای برقراری صلح، امنیت و عدالت در جهان، به اجرای رسالت سازمان ملل در اقصی نقاط جهان توجه بیشتری داشته و تمامی امکانات و ظرفیت های قانونی خود را برای برقراری صلحی عادلانه و پایدار در جهان به کار گیرید.
این سازمان مردم نهاد در این نامه بیان داشت: انتظار داریم سازمان ملل، سازمانهای مدافع حقوق بشر و شخص دبیرکل، با تلاش در جهت حفظ استقلال و جلوگیری از نفوذ قدرت‌ها و اعمال اختیارات مرتبط با حفظ صلح و امنیت بین ‏المللی، به دور از استثناگرایی در مناسبات بین المللی، به انتظار برحق ملل جهان برای برقراری «صلح، عدالت، امنیت و حفظ کرامت انسانها» پاسخ شایسته‌ای بدهند.

انتهای پیام