• شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۶
  • دسته‌بندی: پژوهش
  • کد خبر: 1400012110845
  • خبرنگار : 30165

با حمایت نیماد و همکاری دانشگاه بازل سوییس برگزار می‌شود

کارگاه بین‌المللی ظرفیت‌سازی از طریق به کارگیری تفکر سیستمی

کارگاه بین‌المللی ظرفیت‌سازی از طریق به کارگیری تفکر سیستمی

با حمایت نیماد و همکاری دانشگاه بازل سوییس کارگاهی به منظور ارایه مبانی اولیه تفکر سیستمی، اهمیت تفکر سیستمی در طراحی و ارزیابی مداخلات و اصلاحات نظام سلامت و کاربرد رویکرد تفکر سیستمی در توسعه نظام سلامت ایران و جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مرکز تحقیقات عدالت در سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران کارگاه بین‌المللی «ظرفیت‌سازی از طریق به کارگیری تفکر سیستمی برای مدیران و محققان نظام سلامت» را با حمایت موسسه نیماد در قالب گرنت Bridging و با همکاری دانشگاه بازل کشور سوییس برگزار و اجرا می‌کند.

این کارگاه در نظر دارد با استفاده از مثال‌های عملی از وضعیت فعلی نظام سلامت ایران، نشان دهد که چگونه تفکر سیستمی می‌تواند دلایل اصلی مشکلات و چالش‌های سیستم را روشن کند. همچنین نمونه‌های عملی از چگونگی استفاده از تفکر سیستمی را برای حل مشکلات رایج پیش روی نظام‌های سلامت، واکاوی و بحث خواهد کرد.

مسؤولین این دوره آموزشی دکتر امیرحسین تکیان و دکتر Daniel Cobos و مدرسان کارگاه دکتر Don de Savigny، دکتر Nino Künzli، دکتر Daniel Cobos، دکتر امیرحسین تکیان، دکتر علی اکبری ساری، دکتر فرشاد فرزادفر، دکتر سید رضا مجدزاده و دکتر علیرضا اولیایی‌منش هستند.

مخاطبان این دوره ها نیز متخصصین، مدیران و سیاستگذاران ستاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های تابعه، به علاوه متخصصان، محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فلوشیپ تخصصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور معرفی شده اند.

زمان برگزاری این کارگاه از تاریخ ۲۵ مهرماه سال ۱۴۰۰ به مدت ۵ روز اعلام شده و مهلت ثبت‌نام آن از پنجشنبه ۱۹ فروردین‌ماه لغایت شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ است.

ظرفیت: این کارگاه۳۰ نفر خواهد بود.

هر تیم پذیرش شده مبلغ 10 میلیون ریال را حداکثر یک هفته پس از پذیرش به حسابی که مشخص می‌شود واریز می‌کند که پس از اتمام کارگاه عودت داده خواهد شد. (صرفا جهت عدم انصراف متقاضیان و سلب فرصت شرکت دیگران)  

شرایط شرکت کنندگان: 

تکمیل فرم ثبت‌نام آن‌لاین به نشانی http://herc-tums.com/system-thinking-workshop

حداقل سه سال تجربه مرتبط در زمینه تحقیق، آموزش، مدیریت یا اجرا در حوزه های گوناگون سلامت

تسلط کافی به زبان انگلیسی (گفتاری و نوشتاری)

داشتن مهارت‌های کار با کامپیوتر و نرم‌افزارها

شرایط متقاضیان در انتخاب گروه:

درخواست شرکت در کارگاه تنها به صورت متقاضیان گروهی امکان‌پذیر است.

متقاضی اصلی (سرگروه) باید ۲ متقاضی دیگر از همان مرکز / دانشگاه علوم پزشکی و یا سایر دانشگاه‌های منطقه آمایشی مربوطه (اولویت به درخواست‌هایی داده می‌شود که حتما از دانشگاه‌های تیپ ۲ و ۳ هم در گروه باشند) با پیشینه و مهارت‌های متنوع به عنوان همگروه انتخاب کند (دانشجوی دکتری و یا فارغ التحصیل کمتر از ۲ سال ۱ نفر، سیاست‌گذاران و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱ نفر و یا مدیران و اعضای هیأت علمی ۱ نفر)  

گروه‌های اصلی نهایی با نظر تیم برگزار کننده و با ادغام دو تیم با علائق مشترک ایجاد می‌شوند (۶ گروه ۵ نفره که در مجموع ۳۰ متقاضی خواهد شد).

هر گروه/ متقاضی می‌تواند دو اولویت از میان اولویت‌های ۹ گانه ذیل برای موضوعات مورد بحث در کارگاه را انتخاب کند، که به عنوان محور کارهای عملی در طی کارگاه مورد استناد قرار خواهند گرفت.

متقاضیان می‌بایست سوابق و پیشینه خود را به همراه یک نامه انگیزشی حداکثر ۳۰۰ کلمه‌ای را در هنگام ثبت‌نام ارسال کنند.

سوابق و پیشینه افراد توسط گروه پژوهش، متشکل از همکاران در ایران و سویس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تیم‌های برگزیده تا پایان اردیبهشت‌ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنند:

http://nimad.ac.ir/content/214/Systemic-Thinking

انتهای پیام