• یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 1400012211398
  • خبرنگار : 71567

رئیس دانشگاه خوارزمی تاکید کرد

 لزوم بهره‌مندی همه دانشگاه‌ها از بودجه دولت و خزانه

 لزوم بهره‌مندی همه دانشگاه‌ها از بودجه دولت و خزانه

رئیس دانشگاه خوارزمی بر لزوم بهره‌مندی همه دانشگاه‌ها از بودجه دولت و خزانه تاکید کرد و گفت: در گذشته ردیف‌های متعددی برای این مراکز وجود داشت که اکنون می‌توان برای برون رفت از بحث کمبود بودجه و وضعیت فعلی این ردیف‌ها را مجددا فعال کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر عزیزالله حبیبی در نشست مجازی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری گفت: در گذشته‌ای نه چندان دور ردیف‌های متعددی وجود داشت که اکنون می‌توان برای برون رفت از بحث بودجه و وضعیت فعلی این ردیف‌ها را فعال کرد.

وی در ادامه افزود: در سال‌های گذشته پرداخت سرانه مطرح و بعد ردیف‌ها و حتی موضوع سرانه اساسا حذف شد. بحث دیگر هم بهره‌مندی همه دانشگاه‌ها از بودجه دولت و خزانه است که در کمیسیون تلفیق مطرح شد و حتی بهره‌مندی بیشتر دانشگاه‌ها به قانون تبدیل شده است که باید با این نابرابری مقابله کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سلطانی رئیس دانشگاه هنر نیز به بحث مجوزها و سهولت بیشتر برای دانشگاه‌هایی که موفق بودند پرداخت و گفت: توسعه مراکز هنربنیان قطعاً در راستای کارآفرینی و رشد اقتصاد خلاق و هنر می‌تواند مفید باشد.

وی افزود: در مسیر حرکت‌های جشنواره های دانشجویی که می‌تواند روح نشاط و پویایی را ایجاد کند، پیشنهاد می کنم با تجمیع بخشی از این برنامه‌ها در قالب یک المپیاد ملی و بین‌المللی بتوانیم کار متمرکزی را آغاز کنیم.

انتهای پیام