• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400012312381
  • خبرنگار : 50180

اعزام گروه‌های رصد هلال ماه رمضان به ارتفاعات کرمانشاه

اعزام گروه‌های رصد هلال ماه رمضان به ارتفاعات کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه مسئول ستاد استهلال استان کرمانشاه از اعزام دو گروه برای رویت هلال ماه مبارک رمضان از غروب امروز(23 فروردین) در کرمانشاه خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین ضیغمیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه این دو گروه به ارتفاعات شاهو و منطقه ویس القرن از مرتفع ترین نقاط استان اعزام خواهند شد، گفت: این گروه‌ها از غروب امروز(23 فروردین) به رویت هلال ماه مبارک رمضان مشغول خواهند شد.
 
ضیغمیان با بیان اینکه بر اساس اظهار نظر کارشناسان امشب احتمال رویت هلال ماه مبارک رمضان بعید است، اضافه کرد: در صورتی که امشب هلال ماه مبارک رمضان در هیچ نقطه ای از کشور رصد نشود، این گروه‌ها غروب فردا(24 فروردین) هم کار رویت هلال ماه مبارک رمضان را در ارتفاعات شاهو و ویس القرن در استان کرمانشاه ادامه خواهند داد.

مسئول ستاد استهلال استان کرمانشاه با اشاره به مجهز بودن این گروه‌ها به تلسکوپ و تجهیزات پیشرفته نجومی، ادامه داد: این گروه ها از معتمدین اهل تسنن و تشیع بوده و در صورت رویت هلال ماه ویژگی‌های آن را به دفتر مقام معظم رهبری اطلاع داده و در نهایت در صورت محرز شدن رویت هلال ماه، این موضوع از سوی دفتر مقام معظم رهبری به اطلاع مردم خواهد رسید و ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.


انتهای پیام