• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400012413315
  • خبرنگار : 50167

آغاز مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم

آغاز مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم

ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت منابع‌طبیعی استان زنجان گفت: مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی شهرستان طارم آغاز شده است.

مهدی آرمیون در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی شهرستان طارم آغاز شده است، اظهار کرد: کانون‌های این آفت‌ در مناطق جنگلی طارم شناسایی می‌شود و آفت ارس‌واش با دارواش با هم تفاوت دارند که برخی از این آفت‌ها نیمه‌انگل بوده و برخی‌ همه انگل‌ هستند.

وی با اشاره به اینکه آفت «ارس‌واش» بیشتر در مناطق جنگلی شمالی طارم مرز طارم با استان گیلان است ولی همچنان مبارزه با این آفت ادامه دارد و تحت کنترل است، افزود: مبارزه با آفت دارواش نیز در جنگل‌های ارس طارم، روستاهای گیلجین، کلسر و رشید آباد پایان یافته است و اگر این آفت در مناطق دیگر همچون سرخ‌آباد باشد نیز نسبت به مبارزه با آن اقدام خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه زمان مبارزه با آفت‌های مذکور فصل پاییز است که این آفت‌ها مواد غذایی خود را از درخت دریافت می‌کنند و بعد از جدا شدن از درخت خشک می‌شوند، خاطرنشان کرد: مبارزه با آفت‌ها بستگی به کانون‌های شناسایی شده دارد که در سال گذشته برای مبارزه با آفت‌ ارس‌واش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

انتهای پیام