• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۰
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 1400012413366
  • منبع : نمایندگی ایلام

کرونا تماس با اورژانس اجتماعی را در ایلام ۱۴۰ درصد افزایش داد

کرونا تماس با اورژانس اجتماعی را در ایلام ۱۴۰ درصد افزایش داد

ایسنا/ایلام معاون امور اجتماعی بهزیستی استان ایلام گفت: تماس با مرکز اورژانس اجتماعی ایلام ۱۴۰درصد در طول سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن افزایش یافته است.

«عبدالصباح کارزانی» در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد:  عمده ترین علت افزایش تماس‌ها مشکلات مردم ناشی از کرونا بوده و در این مدت توسط خودروهای سیار اورژانس اجتماعی بخشی از  مشکلات افراد تماس گیرنده با خط اورژانس اجتماعی به صورت حضوری بررسی و  رفع شده است.

وی شناسایی افراد در معرض آسیب و اسیب دیده در محلات، شناسایی کانونهای آسیب، برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی، ارجاع و ارایه خدمات مددکاری و مشاوره از طریق ۶ پایگاه خدمات اجتماعی به دو هزار و ۵۸۷ نفر را از دیگر خدمات این حوزه در سال گذشته عنوان کرد و تصریح کرد: در پویش همدلی بخشش اجاره بهای مهدهای کودک در ایام تعطیلات کرونایی در دستور کار قرار گرفته و  در این زمینه از سوی صاحبان ساختمان مهدهای کودک یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون ریال برای  ۶۰ مهد کودک استان بخشش اجاره صورت گرفته است.

کارزانی از ساماندهی  ۵۲ کودک بی سرپرست و بد سرپرست از طریق مراکز نگهداری و یا خانواده های جایگزین اشاره کرد و گفت: همچنین سال گذشته خدمات درمانی، مالی و معیشتی شیرخشک به یک هزار و ۴۱۱  کودک  چند قلو ارایه که نسبت به سال ماقبل آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

وی گفت: پارسال تبلت آموزشی به تمام فرزندان تحت پوشش امور شبه خانواده بین سن ۱۳تا ۱۸ سال اهدا و همچنین کمک هزینه ارتقا تحصیلی به یک هزار و ۸۶۹ دانش آموز مقاطع مختلف و دانشجویان به مبلغ حدود دو میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال نیز پرداخت شده است.

وی پوشش خدمات بیمه ای تامین اجتماعی شهری و روستایی زنان سرپرست خانوار به تعداد دو هزار و ۲۹۴ نفر و اجرای طرح خدمات مالی خرد و تشکیل ۵۲ گروه به تعداد یک هزار و ۴۰ نفر با پرداخت ۲۶میلیارد ریال تسهیلات بانکی به گروها را از دیگر فعالیتهای شاخص این معاونت در طول سال گذشته برشمرد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: در طول سال گذشته آموزش مددکاران، مددجویان، پرسنل مراکز غیر دولتی و کارکنان با رعایت پروتکلهای بهداشتی بصورت مجازی و حضوری در زمینه های حقوق کودک، حقوق خانواده، مهارتهای زندگی و مهارتهای شغلی به تعداد چهار هزار و ۴۰۰ نفر ساعت ارایه شده است.

انتهای پیام

انتهای پیام