• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400012514198
  • خبرنگار : 30054

نقش دوربین مدار بسته هایک ویژن در تشخیص کرونا

نقش دوربین مدار بسته هایک ویژن در تشخیص کرونا

هایک ویژن از مشهورترین برندهای دوربین مدار بسته در جهان است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام دوربین مارکت، این برند علاوه بر دوربین مدار بسته تولیدکننده محصولات امنیتی دیگری مثل آیفون تصویری، دزدگیر، هواپیماهای بدون سرنشین و ...  نیز می باشد. این کمپانی در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده و تا به حال با تکنولوژی های مختلف در بازار پیشرفت چشمگیری داشته است.

هایک ویژن

دوربین هایک ویژن یکی از شناخته شده ترین برندهای دوربین مدار بسته در دنیاست و بارها رتبه های خوبی در جهان به دلیل کیفیت عالی کسب کرده  است.

یکی از دلایل اعتبار شرکت هایک ویژن، تلاش کارکنان آن همراه با رشد علم و دانش در زمینه تکنولوژی است و درصدی از این شرکت به افزایش رشد تکنولوِژی به صورت روزافزون است و در نتیجه محصولات این شرکت جزو بهترین و کاربردی ترین محصولات جهان است.

دوربین هایک ویژن و تشخیص ویروس کرونا

نزدیک به یک سال است که ویروس کرونا گریبان گیر همه مردم دنیا شده و هنوز درمانی برای آن یافت نشده است. اما راه های زیادی برای پیشگیری از آن کشف شده که البته  نمی توان گفت همه این راه ها کار ساز هستند اما تا حدودی از این ویروس خطرناک جلوگیری می کنند.

می دانید که یکی از علائم بارز این بیماری، تب و بالا رفتن حرارت بدن است که همراه با دیگر علائم پدیدار می شود. برای تشخیص تب می توان از وسایل پزشکی استفاده کرد اما بسیاری از افراد به دلیل ترس و اضطراب مبتلا شدن به ویروس کرونا از مراجعه به پزشک خودداری می کنند و خیلی راحت در خیابان ها راه می روند و از محیط های عمومی عبور می کنند، بی آن که برای آن ها اهمیتی داشته باشد باعث ابتلای شخصی به این بیماری شوند یا حتی ممکن است از بیماری خود اطلاعی نداشته باشند.

علاوه بر تشخیص پزشک با ابزار مخصوص، وسایل دیگری نیز وجود دارد مثل دوربین های مدار بسته حرارتی که از دور شدت حرارت جسم را تشخیص می دهند.

چگونگی تشخیص کرونا بوسیله دوربین هایک ویژن

همانطور که در قسمت بالا متوجه شدید تشخیص تب بالا بوسیله دوربین هایک ویژن حرارتی میسر است و در مکان های عمومی و ساختمان های مسکونی یا اداری، به راحتی می توان از طریق تشخیص حرارت ابتلا به کرونا را به مسئولین آن مکان هشدار داد و از شیوع بیشتر آن در مکان مورد نظر جلوگیری کرد.

اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ و از چه طریقی یک دوربین دار بسته می تواند هشدار دهنده بیماری باشد ؟ می توان گفت دراثر امواج مغناطیسی که سطوح منتشر می کنند و دوربین حرارتی هایک ویژن دریافت می کند به راحتی می توان حرارت آن ها را تشخیص داد.

این دوربین هایک ویژن قادر است میزان حرارت را بر حسب شدت و میزان انتشار این امواج تشخیص دهند، در واقع هر چه گرمای یک شیء بیشتر باشد اشعه بیشتری از آن ساطع می شود و دوربین حرارتی راحت تر آن را تشخیص می دهد.

مادون قرمز یا همان امواج مغناطیسی که از اجسام ساطع می شود تا بتوان حرارت آن را تشخیص داد با چشم مشخص نیست و در طبیعت وجود دارد.

ویژگی های دوربین حرارتی

· ثبت دمای اشیاء

· نشان دادن شدت حرارت بوسیله رنگ ها

· استفاده از رنگ قرمز به معنی دمای بیشتر است

· بعضی از دوربین ها از رنگ سفید و مشکی استفاده می کنند

· هرچه میزان حرارت کمتر باشد قرمز آن کمرنگ تر می شود و رو به نارنجی و زرد می رود

· امکان تصویر برداری از فاصله دور برای این دوربین آسان است

· رزولیشن بالا (اما نه در همه دوربین ها)

· انعطاف پذیری

· دارای سنسور های حرکتی و حرارتی

· دارای سنسور حساسیت

علاوه بر تشخیص کرونا دوربین های حرارتی کاربردهای مهم دیگری نیز دارند.

· استفاده برای  محیط های امنیتی

· استفاده در مرزها

· جلوگیری از آتش سوزی

· استفاده در محیط های بزرگ

مزایای دوربین حرارتی

۱. تشخیص حرکت در فواصل دور

۲. تشخیص اجسام در حالات مختلف نور

۳. اندازه گیری دمای اجسام

۴. ایجاد محدودیت برای تشخیص چهره

معایب دوربین حرارتی

۱. رزولیشن پایین بعضی از دوربین ها

۲. عدم تشخیص جزئیات و چهره افراد

۳. قیمت بالای دوربین حرارتی به نسبت دیگر دوربین ها به دلیل کاربرد خاصی که دارد.

قیمت دوربین مدار بسته حرارتی

قیمت دوربین مدار بسته حرارتی به نسبت دیگر دوربین ها به دلیل کاربرد زیادی که در امنیت دارد، نسبتا بیشتر است. البته قیمت دوربین مداربسته بستگی به برند و کیفیت آن دارد.

پس مهم ترین نکته که در خرید دوربین حرارتی باید در نظر داشته باشید، کیفیت عالی آن است. مراقب اجناس تقلبی که به اسم محصول اصل با قیمت کم، به دست شما می رسد باشید.

انتهای رپرتاژ آگهی