• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 1400012514216
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

ساعات کاری پایگاههای انتقال خون آذربایجان غربی در ماه رمضان

ساعات کاری پایگاههای انتقال خون آذربایجان غربی در ماه رمضان

ایسنا/آذربایجان غربی معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی گفت: سال گذشته بیش از ۶۴هزار نفر در استان موفق به اهدای خون شد.

بهزاد عمادی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۴هزار و ۱۹۷ نفر موفق به اهدای خون در آذربایجان غربی شده اند، تصریح کرد: هرچند میزان اهدای خون و پلاسما در ارومیه قابل قبول است، ولی در شهرستان ها با کاهش آمار اهدای خون مواجهه هستیم‌.

وی ادامه داد: طی سال گذشته ۱۲۵۷ واحد پلاسما و ۲۳ هزار و ۳۲۲ واحد پلاکت در استان اهدا شد.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون استان اظهار کرد: در سال گذشته تعداد ۳۵۶۱کیسه فیلتر دار برای جلوگیری از حساسیت به خون بیماران در استان استفاده شده است. 

عمادی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ۴مرکز منتخب در سطح استان به همراه یک مرکز ثابت در ارومیه (مجموعا ۵ مرکز) آماده دریافت خون از روزه داران هستند، افزود: ارائه خدمات و خونگیری در مرکز ارومیه از صبح ساعت ۹صبح تا ۱۹ و شب ها ۲۱تا ۲۴ انجام می شود، در شهرستان های مهاباد، نقده، خوی و میاندوآب نیز این خدمات در ساعات ۹تا۱۳ و  ۲۱تا۲۴ ارائه می شود که ارائه خدمات در شیفت شب یک در میان است.

وی ادامه داد:  تمامی هماهنگی های لازم با ستاد کرونا و پلیس جهت رفع منع تردد شبانه برای اهدا کنندگان انجام شده تا شامل جریمه ترددشبانه نشوند.

معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی اظهارکرد: باتوجه به شیوع کرونا و حساسیت های بالا، تمامی مراکز انتقال خون در دونوبت ضدعفونی می شوند.

عمادی یاد آور شد: هرچند آذربایجان غربی جز استان های برتر در اهدای خون در کشور است با این وجود، برای اینکه مشکلی در ذخایر خونی استان پیش نیاید و بیماران نیازمند خون در روزهای ماه مبارک رمضان با مشکل مواجهه نشوند از هم استانی ها تقاضا می شود بیماران نیازمند خون را در این روزها فراموش نکنند.

انتهای پیام