• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400012514320
  • خبرنگار : 71516

درخواست کنگره آمریکا از بلینکن برای فشار بر ریاض برای توقف محاصره یمن

درخواست کنگره آمریکا از بلینکن برای فشار بر ریاض برای توقف محاصره یمن

اعضای کنگره آمریکا از وزیر خارجه این کشور خواستند بر عربستان برای توقف محاصره یمن فشار بیاورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور نسبت به محدودیت‌های اعمال شده از سوی ائتلاف عربستان درباره ارسال کمک‌های تجاری بشردوستانه به یمن ابراز نگرانی کردند.

این نمایندگان از بلینکن خواستند بر عربستان برای توقف فوری محاصره یمن فشار بیاورد. آن‌ها اعلام کردند: ممانعت از ورود کالاهای تجاری و کمک‌های انسانی ارسال شده به بنادر یمن یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت‌ها و تهدید امنیت غذایی است و در فروپاشی اقتصادی و نبود خدمات نقش دارد.

نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کردند، دولت عربستان اخیرا پایبندی خود را به وارد کردن سوخت برای دولت صنعا اعلام کرد اما دولت صنعا این مسئله را تکذیب کرد.

آن‌ها تأکید کردند: هیچ دلیلی برای ادامه کارشکنی ائتلاف عربی در ورود کالاهای تجاری و انسانی به یمن وجود ندارد. توقف این اقدامات اقتصاد یمن را تقویت خواهد کرد و به کاهش روند نزاع و ممانعت از گسترش این فاجعه انسانی منجر می‌شود.

نمایندگان آمریکایی خواهان افزایش تلاش‌ها برای از بین بردن فوری محدودیت‌های اعمال شده به دلایل انسانی شدند.

از جمله امضاکنندگان این یادداشت رئیس کمیته امور خارجه در مجلس نمایندگان، رئیس کمیته فرعی امور خاورمیانه، شمال آفریقا و مبارزه با تروریسم جهانی و معاونش و تعداد دیگری از اعضای مجلس نمایندگان هستند.

انتهای پیام