• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 1400012514403
  • خبرنگار : 50028

آماده باش ۱۱۲ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی / بارش‌های رگباری در راه است

آماده باش ۱۱۲ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی / بارش‌های رگباری در راه است

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی از آماده باش ۱۱۲ تیم امدادی و عملیاتی در پی احتمال وقوع صاعقه و رگبار و رعد و برق از امروز خبر داد.

سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و طوفان و گرد و خاک و همچنین بارش رگباری باران همراه با صاعقه و تگرگ با دستور استاندار ۱۱۲ تیم امدادی و عملیاتی استان در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی افزود: این تیم‌ها متشکل از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر، تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵، واحدهای آتش نشانی، شهرداری‌ها، واحدهای پلیس راه و راهداران استان از صبح فردا چهارشنبه تا صبح جمعه هفته جاری در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

هواشناسی خراسان جنوبی نیز در خصوص احتمال وزش تند باد، رگبار و رعد برق و برخورد صاعقه تا پایان هفته هشدار داد.

بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی طی امروز و فردا وزش تند باد، رگبار و رعد برق و برخورد صاعقه در منطقه پیش بینی می‌شود. با توجه به ماهیت رگباری بودن بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر هم در برخی نقاط استان امکان دارد.

به لحاظ دمایی، دمای هوا امروز و فردا به طور نسبی خنک‌تر خواهد شد، به همین خاطر احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد وجود دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با کمینه دمای ۱۰ درجه سردترین و بندان با بیشینه دمای ۳۷ درجه سلسیوس گرمترین نقاط استان بودند. تغییرات دما در مرکز استان هم در این مدت بین ۱۶ و ۲۹ درجه ثبت شد.

انتهای پیام