• جمعه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400012715499
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان:

برآورد ما افزایش بستری‌های کرونا در کرمانشاه تا 1800 نفر است

برآورد ما افزایش بستری‌های کرونا در کرمانشاه تا 1800 نفر است

ایسنا/کرمانشاه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر سیر کرونا به همین شکل باشد، برآورد ما این است در پیک چهارم تعداد بستری ها تا 1800 نفر افزایش یابد.

دکتر محمودرضا مرادی در نشست ستاد مقابله با کرونای استان که امروز(27 فروردین) با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه نقشه راه مقابله با کرونا در استان تدوین شده، گفت: دو هزار تخت را بری بستری بیماران در پیک چهارم پیش بینی کرده ایم که امیدواریم تعداد بیماران نیاز به بستری از این تعداد بیشتر نشود.

وی افزود: برآورد ما این است اگر سیر بیماری به همین شکل باشد تعداد بیماران بستری به 1800 نفر برسد که دراین صورت باید حدود 600 تخت "آی سی یو" آماده داشته باشیم.

به گفته مرادی در حال حاضر 794 بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 132 نفر آنها در "آی سی یو" بوده و 20 نفر هم "اینتوبه" هستند.

وی با بیان اینکه هنوز به قله پیک چهارم نرسیده ایم، گفت: این پیک متفاوت از پیک های قبلی است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

مرادی به افزایش تست های "پی سی آر" و سریع به روزانه حدود سه هزار تست در استان اشاره کرد و گفت: براساس نتایج این تست ها روند ابتلا چه در بیماران بستری و چه سرپایی افزایش قابل توجهی داشته و احتمالا در هفته های آتی شاهد افزایش آمار مرک و میر خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به فعال بودن مراکز 16 ساعته گفت: تعداد این مراکز را به 20 مرکز افزایش داده ایم.

مرادی گفت: از تمام افرادی که از مرزهای استان قصد ورود به کشور را دارند تست "پی سی آر" گرفته می شود و در صورت منفی بودن نتیجه آن امکان ورود به کشور به آنها داده می شود.

وی با اعلام اینکه طی یک سال گذشته 120 تخت "آی سی یو"  در استان راه اندازی شده، گفت: بری مقابله بهتر با کرونا مقداری بلحاظ تخت "آی سی یو" مشکل داریم که انتظار داریم وزارت بهداشت در این زمینه کمک کنند.

مرادی با بیان اینکه مهمترین مشکل کنونی ما کمبود اعتبارات است، گفت: برای مقابله با این بیماری در شش ماهه امسال به 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی همچین بر لزوم جذب 274 نفر نیروی جدید پرستار، کمک پرستار و نیروی خدماتی در استان تاکید کرد.

انتهای پیام