• یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 1400012916965
  • منبع : وزارت ورزش و جوانان

احمدی: افزایش بار علمی در پیلاتس قابل تقدیر است/ ‏‬ ملایی: باید پیلاتس را عمومی‌تر کرد

احمدی: افزایش بار علمی در پیلاتس قابل تقدیر است/ ‏‬ ملایی: باید پیلاتس را عمومی‌تر کرد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش از برگزاری کنگره بین المللی پیلاتس ابراز خرسندی کرد و گفت: افزایش بار علمی با برگزاری این کنگره‌ها اقدامی قابل تقدیر است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، کنگره بین‌المللی پیلاتس روز شنبه با حضور ۷۰۰ مربی از ۱۴ کشور جهان و با سخنرانی عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی آغاز به کار کرد.

احمدی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن پیلاتس برای هماهنگی با کنفدراسیون جهانی پیلاتس و سازمان تفیسا برای برگزاری این کنگره در راستای افزایش بار علمی این رشته ورزشی ابراز خرسندی کرد.

معاون وزیر ورزش ابراز امیدواری کرد که در دیگر رشته‌های حوزه ورزش‌های همگانی نیز این اتفاق رقم بخورد.

افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز در افتتاحیه کنگره بین‌المللی پیلاتس گفت: با توجه به افزایش بی تحرکی در جامعه نیاز به بالاتر بردن سطح آگاهی مردم و به‌خصوص مربیان در زمینه ورزش همگانی بسیار مهم است.

وی ادامه داد: این اقدام انجمن پیلاتس بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم که این رشته را عمومی‌تر کنیم.

در ادامه متقیان‌نژاد، رییس انجمن پیلاتس گزارشی از عملکرد این رشته ارائه و در ادامه با سخنرانی خانم کتی کوری، ریاست کنفدراسیون جهانی پیلاتس در مورد تاریخچه پیلاتس، کنگره ادامه پیدا کرد.

انتهای پیام