• یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 1400012917282
  • خبرنگار : 71628

اولیانوف: فعالیت کارگروه‌های کمیسیون مشترک برجام ادامه دارد

اولیانوف: فعالیت کارگروه‌های کمیسیون مشترک برجام ادامه دارد

نماینده روسیه در وین در صفحه توییترش با اشاره به فعالیت کارگروه‌های کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای تاکید کرد، روند در جریان است اما کار آنها آسان نیست.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره فعالیت کارگروه های کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای نوشت: به دنبال تصمیم کمیسیون مشترک برجام، کارگروه های آن به فعالیتشان در وین در زمینه لغو تحریم ها و مسائل هسته ای، بعد از ظهر دیروز و امروز ادامه یافت. 
اولیانوف افزود: کار آن ها آسان نیست اما روند آن در جریان است. 
روز گذشته شرکای برجام یک نشست دیگر کمیسیون مشترک برجام را در وین برگزار کردند که به گفته نمایندگان کشورهای حاضر در این جلسه، رضایت بخش بوده و پیش رفت هایی نیس حاصل شده است. 
جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای برگزار شدند. 
نمایندگان آمریکا نیز در طول این مذاکرات در وین حضور داشتند اما تا کنون هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده و روند احیای برجام صرفا از طریق مذاکرات شرکای برجام و فعالیت کارگروه ها ادامه داشته است. 
انتهای پیام