• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۰:۵۷
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 1400013017438
  • خبرنگار : 71506

حسن یزدانی: فقط طلای المپیک را می‌خواهم/ اتحادیه جهانی: بی‌دلیل به او «بهترین» نمی‌گویند!

حسن یزدانی: فقط طلای المپیک را می‌خواهم/ اتحادیه جهانی: بی‌دلیل به او «بهترین» نمی‌گویند!

نمایش قاطع حسن یزدانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا مورد توجه اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، پس از قهرمانی قاطع حسن یزدانی در آسیا، اتحادیه جهانی کشتی از عملکرد وی در این رقابت‌ها تمجید کرد. سایت اتحادیه جهانی کشتی در این‌باره نوشت: برای حسن یزدانی سوپراستار کشتی جهان، مسابقات قهرمانی آسیا فقط یک قدم در راه آماده شدن برای هدف نهایی او که رسیدن به دومین مدال طلای متوالی المپیک است، محسوب می‌شود. یزدانی یک بار دیگر ثابت کرد که خودش به تنهایی یک کلاس مبارزه است.

او پیش از این در تنها حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ به مدال طلا رسید و این بار نیز برای رسیدن به قهرمانی آسیا هرگز در معرض خطر قرار نگرفت و در فینال نیز قاطعانه با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد دیپاک پونیا از هند گذشت. این حریف هندی در فینال رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ بدلیل مصدومیت حاضر به رویارویی با یزدانی نشد.

یزدانی پس از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ در هیچ رویداد انفرادی خارجی شرکت نکرد و حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان با هدف میدان دیدن قبل از المپیک توکیو بود تا بار دیگر از قهرمانی خود در المپیک دفاع کند.

یزدانی پس از قهرمانی در این رقابت‌ها، گفت: "پس از شروع همه‌گیری کرونا، رقابت سخت بود. می‌خواستم برای آماده سازی در جام جهانی انفرادی صربستان سال گذشته شرکت کنم ، اما این امکان فراهم نشد. مسابقات قهرمانی آسیا رویداد خوبی بود. می‌خواستم آمادگی‌ام را در این رقابت‌ها محک بزنم و اینک برای کسب مدال طلای المپیک توکیو آماده می‌شوم، فقط مدال طلا!"

اتحادیه جهانی با اشاره به برد قاطع یزدانی با امتیاز عالی در فینال قهرمانی آسیا مقابل حریف هندی تاکید کرد: حسن یزدانی را بی دلیل "بهترین" نمی‌نامند!

یزدانی همچنین اعلام کرد قصد دارد قبل از المپیک توکیو در یک رویداد دیگر که نامی از آن نبرد، شرکت کند.

انتهای پیام