• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۷:۳۵
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 1400013017501
  • خبرنگار : 50292

جانشین فرمانده انتظامی ابرکوه خبر داد

کشف ۶۹۴ کیلو انواع مواد مخدر در ابرکوه طی سال گذشته

کشف ۶۹۴ کیلو انواع مواد مخدر در ابرکوه طی سال گذشته

ایسنا/یزد جانشین فرمانده انتظامی ابرکوه گفت: سال گذشته میزان کشفیات کالای قاچاق ۵۸۰ میلیارد ریال و کشفیات مواد مخدر ۶۹۴ کیلوگرم بوده که نسبت به سال قبل از آن به ترتیب پنج درصد افزایش و ۱۴ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ «علیرضا زارع» روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ابرکوه اظهار کرد: با انجام ایست و بازرسی‌های مقطعی در سال ۹۹ تعداد ۷۵ فقره پرونده قاچاق کالا در شهرستان تشکیل و در این زمینه ۷۰ نفر دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: سال گذشته همچنین ۲۱۲ فقره پرونده در حوزه مواد مخدر تشکیل و در این رابطه ۲۳۸ قاچاقچی، هشت معتاد و ۴۸ عامل توزیع دستگیر و همچنین ۶۹۴ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی کشف شد.

«محمدحسین امامی» فرماندار ابرکوه نیز با اشاره به ضرورت تحقق شعار سال، ابراز کرد: موضوع مقابله با قاچاق هم در حوزه پشتیبانی و هم در بخش مانع‌زدایی، با هدف حمایت از تولید، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در شهرستان باید بیش‌ از پیش به آن پرداخته شود چرا که کشف هر قلم کالای قاچاق، قطعاً گامی مهم در جهت حمایت از تولید داخلی است.

وی همچنین به ظرفیت ایجاد شده در حوزه تجارت و تبادل کالا جهت رصد کالاها از مبدأ تا رسیدن به دست مصرف‌کننده اشاره کرد و از مسئولین اداره صنعت، معدن و تجارت خواست تا جهت ثبت کالاها در سامانه انبارها اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام