• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 1400013017710
  • منبع : نمایندگی مازندران

انهدام باند دستبرد به حساب ۴۱۵ شهروند در مازندران

انهدام باند دستبرد به حساب ۴۱۵ شهروند در مازندران

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی شمال کشور به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان آمل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مرتضی میرزایی اظهار کرد : در پی مراجعه تعدادی از شهروندان در شهرستان آمل به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از آنان از سوی فردی یا افرادی ناشناس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباختگان دریافتند، این افراد با هدف خرید شارژ و لباس در تله درگاه جعلی (فیشینگ) گرفتار شده و اطلاعات حساب بانکی آنان لو رفت.

فرمانده انتظامی مازندران، اظهار کرد: با دریافت این اطلاعات تیمی از کارشناسان پلیس فتا در بررسی های خود متوجه شدند تعداد دیگری از شهروندان نیز به همین شیوه مورد دستبرد و کلاهبرداری قرار گرفتند.

میرزایی، افزود: با اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهمان که از اعضای یک باند اینترنتی و ساکن یکی از استان های همجوار بوده اند، شناسایی شدند و با هماهنگی قضائی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: متهمان در تحقیقات پلیس ضمن اعتراف به بزه انتسابی اعلام داشتند، پس از سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، اقدام به خرید و فروش سکه و طلاء می‌کردند.

میرزایی با بیان اینکه سارقان در تحقیقات تکمیلی پلیس به برداشت غیر مجاز از حساب ۴۱۵ شهروند در سطح استان های شمالی کشور اعتراف کردند، افزود: برابر تحقیقات پلیس فتا ارزش ریالی کلاهبرداری  ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هرگونه درگاه بانکی که shaparak.ir را در ادامه نداشته باشد، می‌تواند درگاه فیشینگ باشد، افزود: این درگاه های جعلی برای سرقت اطلاعات بانکی شهروندان طراحی شده و  لذا کاربران از پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس جدا خودداری کنند.

انتهای پیام